Lawina plotek na temat nowej generacji koreańskiego suv-a nie ma końca. Niemalże codziennie pojawiają się nowe doniesienia oraz zdjęcia, mającej debiut 17 lutego, KIA Sorento.

Wiele prototypów nowej generacji flagowego SUV’a koreańskiej marki zostało przetestowanych w ostatnich miesiącach. Ma to na celu jak najlepsze przygotowanie auta na przewidzianą premierę. Jeżeli zamierzony termin, czyli 17 lutego, nie ulegnie zmianie, debiutu na rynku europejskim możemy spodziewać się podczas marcowego Salonu Samochodowego w Genewie. Podczas gdy odchodząca z rynku trzecia generacja Sorento nie grzeszy atrakcyjnością, nowy model wydaję się być miłym dla oka. W przednim grillu zastosowano, zgodnie z nowym designem marki, kratkę w wersji Tiger Nose, a także zestaw reflektorów LED. Według doniesień prasowych Kia podniesie klasę pojazdu, dzięki temu auto pozyska konkurencję taką jak BMW X5. Seria zdjęć prosto z Korei Południowej ujawnia nie tylko wygląd zewnętrzny pojazdu, ale również jego wnętrze. A tam wszystko będzie zupełnie inne. Czteroramienna kierownica, cyfrowy zestaw wskaźników czy duży centralny ekran info-rozrywki to tylko niektóre z elementów, które nadają autu wrażenia ekskluzywności w porównaniu z trzecią generacją modelu.

Jeśli chodzi o silniki – jeszcze nikt nie zrobił im zdjęć, które chwile później opisywalibyśmy jako “kolejny przeciek”. Oczekiwać możemy jednostek znanych już z marki. W ofercie znajdą się również odmiany zelektryfikowane, które zapożyczą jednostkę napędową od Hyundaia Sonaty. Po drugiej stronie medalu dostępny prawdopodobnie będzie 3,8 litrowy silnik V6 o mocy około 300 koni mechanicznych. KIA wspominała już, że bardzo popularne wraz z tym modelem staną się tak zwane “miękkie hybrydy”, czyli silniki wspomagane 48-woltową instalacją elektryczną. Ma to przyczynić się do oszczędności spalania przy ruszaniu.

Mamy nadzieję, że debiut odbędzie się w planowanym terminie. Jesteśmy niemalże pewni, że auto stanie się bardzo konkurencyjne przede wszystkim pod względem cenowym. Jednak należy doprecyzować, że KIA Sorento to samochód o znacznie wyższej klasie niż Sportage. Można śmiało powiedzieć, że Sorento konkuruje z BMW X5 i Audi Q5, chociaż opinia publiczna kojarzy markę KIA jako auta słabej jakości dla przeciętnych ludzi. Taki wizerunek marki to przeszłość, którą należy zapomnieć, a skupić się na przyszłości i aktualnych zasadach. Obecnie marka reprezentuje bardzo wysoki poziom konstrukcyjno-wykończeniowy.

Foto. Cochespias

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *