Hughes

Nastąpiły kolejne zmiany tym razem w Formule 2. Do HWA wchodzi Jake Hughes, a Giuliano Alesi zastąpi Nobuharu Matsushite w MP Motorsport.

Jake Hughes, który w ostatnich dwóch sezonach jeździł dla HWA Racelab w Formule 3, właśnie otrzymał fotel kierowcy w tym samym zespole szczebel wyżej, bo w Formule 2, zastępując tym samym Giuliano Alesiego, który rozstał się z niemiecką ekipą. Hughes to bardzo doświadczony zawodnik z niezłymi wynikami. W ostatnich dwóch sezonach zdobył osiem podiów i zgarnął trzy zwycięstwa. Ostatni triumf 25-latka miało miejsce w przedostatniej rundzie na Monzie, gdzie odniósł zwycięstwo w sprincie. Warto dodać, że Hughes to również mistrz Formuły 4 BRDC.

Naprawdę nie mogę się doczekać moich pierwszych wyścigów Formuły 2. Wielkie podziękowania dla BWT HWA RACELAB za danie mi tej szansy. Sezon Formuły 3 zakończył się niedawno, po dziewięciu weekendach wyścigowych w ciągu jedenastu tygodni, więc jestem całkowicie w rutynie wyścigowej.

Najpierw będę musiał przyzwyczaić się do samochodów, ponieważ mają one znacznie większą moc niż samochody Formuły 3. Ale nie mogę się doczekać podjęcia tego wyzwania.

Jake Hughes
Hughes

Brytyjczyk będzie jeździł u boku równie doświadczonego Artema Markelova, który w Formule 2 spędził wiele sezonów. BWT HWA Racelab obecnie zajmuje 10. miejsce w klasyfikacji zespołów z dorobkiem 13 punktów.

Cieszymy się, że możemy dać Jake’owi szansę udowodnienia jego niezaprzeczalnego talentu w Formule 2 w Soczi. To doskonale pasuje do naszej filozofii budowania krok po kroku karier utalentowanych młodych ludzi i prowadzenia ich na najwyższy poziom sportów motorowych. W ostatnich latach Jake osiągał przekonujące wyniki jako kierowca na torze i jako prawdziwy gracz zespołowy.

Chcielibyśmy również podziękować Giuliano za jego wysiłek w występach w drużynie. Zdobył dla nas pierwsze punkty w Formule 2 i zapisał swoje nazwisko w historii zespołu BWT HWA Racelab. Życzymy mu wszystkiego najlepszego na przyszłość.

Thomas Strick, szef zespołu HWA Racelab

Co do Alesiego, Francuz zastąpi odchodzącego zarówno z zespołu, jak i z Formuły 2 Nobuharu Matsushitę w MP Motorsport. Dla Alesiego jest to drugi sezon w Formule 2. W zeszłym roku zajął 15. miejsce, zdobywając 20 punktów. W bieżącym roku zajął on szóste miejsce w otwierającym sezon wyścigu w Spielbergu, ale od tamtej pory nie zdobył ani jednego punktu.

21-latek, syn byłego zawodnika Formuły 1 Jeana Alesiego, będzie teraz jeździć u boku Felipe Drugovicha, który jest niemałą sensacją – Brazylijczyk wygrał w tym sezonie już dwa wyścigi. Łącznie MP Motorsport ma trzy wygrane i jest na siódmym miejscu w klasyfikacji zespołów z dorobkiem 121 punktów.

Jestem bardzo szczęśliwy, podekscytowany i przede wszystkim zmotywowany do pracy z MP i rozpoczęcia nowej przygody w Formule. Naprawdę nie mogę się doczekać wyścigu w Soczi i nie mogę się doczekać, kiedy wsiądę do samochodu i zacznę jeździć.

Giuliano Alesi
Alesi

Foto. materiały prasowe HWA Racelab i MP Motorsport

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *