Dzisiaj o godzinie 13:00 oficjalnie zaprezentowano przełomową w niektórych aspektach dla marki Opel drugą generację modelu Mokka.

Dzisiaj w centrali Opla w Rüsselsheim miała miejsce chwila, na którą niemiecki producent czekał już od jakiegoś czasu. Chodzi o model, który ma być ich zdaniem przyszłością marki i przetrzeć szlaki kolejnym projektom. Chodzi oczywiście o Opla Mokka. Ten miejski crossover jest określany w szeregach marki jako pionierski zarówno pod względem budowy wewnętrznej, jak i zewnętrznej.

Opel Mokka

Opel Mokka jest przede wszystkim pierwszym samochodem zaprojektowanym według nowej koncepcji stylistycznej. Na pierwszy rzut oka niemal od razu rzuca się rewolucyjny dla producenta przedni panel Opel Vizor, który ma być znakiem rozpoznawczym nowej ery marki. Przeprojektowane wloty powietrza, LED-owe reflektory oraz oczywiście nowy znak Blitz – to wszystko sprawia, że Mokka wygląda niezwykle świeżo. Krótkie zwisy i szerokie rozstaw kół mają podkreślać tę bardzo odważną jak na Opla stylistykę. Tył również mocno się zmienił. Najmocniej wyróżnia się on agresywnie wyglądającymi LED-ami oraz inaczej zapisaną nazwą modelu.

Opel Mokka

We wnętrzu postawiono również na zmiany, ale głównym hasłem była przejrzystość. Opel zachwala Pure Panel – zestaw dwóch wyświetlaczy, które mają pomóc kierowcy w informowaniu go o kluczowych dla niego kwestiach. Ma być czytelnie, przejrzyście i intuicyjnie. Ten samochód ma służyć kierowcy.

Mokka jest pierwszym modelem marki, który już od swojej premiery będzie dostępny w wersji całkowicie elektrycznej. Mokka-e ma generować 136 koni mechanicznych i równe 100 kilowatów mocy, a zasięg na jednym ładowaniu ma wynosić 324 kilometry. Oczywiście dostępne będą również jednostki spalinowe. 1.0 Turbo o mocy 100 KM dostaniemy wersję tylko z manualną skrzynią biegów. Silnik 1.2 Turbo, który jest w stanie dostarczyć 136 KM, można otrzymać za to zarówno z manualem, jak i z automatem. Dostępny będzie również diesel o pojemności 1.5 o mocy 110 KM.

Opel Mokka

Wraz z nową Mokką, praktycznie na nowo odkryliśmy Opla. Tutaj w Rüsselsheim zaprojektowaliśmy i opracowaliśmy samochód od podstaw. Cały zespół pracował z bezprecedensową pasją i niezachwianym zaangażowaniem, aby poprowadzić Opla we wspaniałą i ekscytującą przyszłość. Już od rozpoczęcia przyjmowania zamówień nowa Mokka jest dostępna jako samochód napędzany benzyną, olejem napędowym lub wyłącznie napędem elektrycznym – wybór należy do klienta.

Michael Lohscheller, dyrektor generalny Opla

Opla Mokkę w wersji na ropę będzie można kupić już za 79 990 zł. Mokka-e to już wydatek rzędu co najmniej 139 900 zł. Od dziś oba auta można już zamawiać, a premiera salonowa szykowana jest na przełom listopada i grudnia tego roku.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *