Dziś o 7:00 rano światło dzienne ujrzały informacje o nowym modelu Opel Crossland, który kontynuuje ukazywanie nowego oblicza marki z Russelsheim

Niemiecka marka kontynuuje zmianę oblicza marki prezentując facelifting ich SUVa. Opel Crossland, z którego nazwy znika litera “X”. Podobny zabieg zastosowano przy nowym modelu Mokka. Nie jest to jedyna wspólna cecha obu samochodów. Podobieństwo między SUVami z Russelsheim można bowiem zauważyć w przednim zderzaku, które wyglądają, poza małymi detalami, wręcz bliźniaczo. Widzimy przede wszystkim Opel Visor, czyli przedni grill połączony z reflektorami. Ma to być znak rozpoznawczy nowych Opli.

Opel Crossland

Ponadto producent chwali się nowymi elementami podwozia oraz układu kierowniczego. Dostępna będzie także sportowa wersja wyglądu Crosslanda oznaczona jako “GS Line+”. Pakiet sportowy ma zawierać ergonomiczne przednie fotele z certyfikatem AGR, 17-calowe felgi ze stopu oraz tylne światła LED. Z tyłu za to mamy czarną klapę, którą będzie można połączyć z czarnym dachem, co wedle marki ma przyczyniać się do optycznego poszerzenia tyłu.

Opel Crossland

Z dostępnych konfiguracji jednostki napędowej oraz skrzyni biegów mamy sześć opcji. W silnikach benzynowych mamy same jednostki o pojemności 1.2 litra. Podstawowa jednostka 1.2 ma moc 83 koni mechanicznych oraz 5-biegową skrzynię manualną. Pozostałe wersje to 1.2 Turbo z 6-biegową skrzynią biegów. Jedno o mocy 110 KM oraz dwa o mocy 130 KM, do wyboru ze skrzynią manualną bądź automatyczną. Dla fanów silników wysokoprężnych Opel zaprezentował dwie jednostki napędzane olejem napędowym. Obie o pojemności 1.5 litra. Jedna z 6-biegową manualną skrzynią biegów o mocy 110 KM oraz druga ze skrzynią automatyczną o mocy 120 koni mechanicznych. Dobrze prezentuje się spalanie. W jednostkach benzynowych będzie wynosiło ono do 6l w cyklu miejskim oraz do 4,5l poza miastem. W wypadku silników Diesla spalanie kreuje się na poziomie do 4,8l w mieście oraz zaledwie 3,8l w cyklu pozamiejskim.

Opel Crossland innowacje prezentuje także w zakresie trybów pracy. Kierowcy będą mieli do wyboru odpowiednio tryby: normalny, na śnieg, do jazdy w błocie, na piasek oraz wyłączenie kontroli trakcji, które będzie działało do 50 km/h. Rozbudowane będą także systemy bezpieczeństwa. Nowy Crossland będzie miał wyświetlacz projekcyjny wyświetlający najważniejsze informacje na wysokości wzroku. Alarm przedkolizyjny z funkcją wykrywania pieszych oraz wspomagania hamowania. System wykrywania senności, panoramiczną kamerę cofania, asystenta parkowania oraz inteligentny tempomat.

Nowy Opel Crosslander trafi do sprzedaży na początku 2021 roku, a już niebawem będzie można składać pierwsze zamówienia.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *