Opel Mokka

Nowy Opel Mokka oraz Mokka-e są dostępne do obejrzenia w specjalnej wideoprezentacji przygotowanej przez Carscoops we współpracy z Vauxhallem.

Salonowa premiera nowej Mokki zbliża się wielkimi krokami. Rąbka tajemnicy postanowił uchylić wiceprezes ds. designu Mark Adams. Opel Mokka to bardzo ważny model dla marki z Rüsselsheim. Wyznacza on nowy kierunek, który obiera marka i pokazuje styl wizualny w ramach którego będą projektowane nowe samochody. Najważniejszym aspektem jeśli chodzi o wygląd Mokki jest przedni panel, czyli Opel Visor. LED-owe reflektory, zmienione wloty powietrza oraz odświeżony znak Blitz składają się w jedną, schludną oraz interesującą całość. Dalej Adams prezentuje linię boczną. Prezentuje się ona znacznie szczuplej oraz dynamiczniej. Zmiany dosięgły także tyłu pojazdu. Inaczej zapisywana jest jazda modelu, a reflektory w kształcie skrzydła pozytywnie wpływają na wygląd całego samochodu.

Opel Mokka

W środku Opel postawił przede wszystkim na przejrzystość i funkcjonalność. Tę zapewnia zachwalany przez Niemców “Pure Panel”. Jest to zestaw dwóch wyświetlaczy o rozdzielczości 12 oraz 10 cali na których zobaczymy wszystkie potrzebne informacje bez ich zbędnego nadmiaru. Jest on kompatybilny zarówno z Android Auto, jak i Apple CarPlay.

Do dyspozycji chętnych są 4 specyfikacje jednostek napędowych. Trzy benzynowe silniki wzmacnianie turbosprężarką o pojemności 1.2 litra, których moc może wynosić 100 lub 130 koni mechanicznych. Jednostka o mocy 130KM jest dostępna z 6-biegową manualną skrzynią biegów, bądź 8-biegowym automatem. Nie zapomniano również o miłośnikach silników wysokoprężnych. Mowa tu o 110 konnej jednostce z turbosprężarką o pojemności 1.5 litra skonfigurowanej z 6-stopniową manualną skrzynią biegów. Ceny w zależności od wersji wahają się od 79 900 zł do 107 700 zł w wypadku silników na benzynę oraz od 91 750 zł do 102 700 zł w konfiguracji z silnikiem Diesla.

Opel Mokka

W Rüsselsheim postawiono również na ekologię. Mowa o modelu Mokka-e który jest pierwszym samochodem elektrycznym Opla. Podobnie jak w wersji z tradycyjnymi napędami są dostępne cztery wersje wyposażenia. Na zakup pierwszego elektryka niemieckiej marki należy przeznaczyć kwotę pomiędzy 139 900zł, a 152 000 zł. Mokka-e oferuje moc 136 koni mechanicznych, a zasięg maksymalny wynosi 324 kilometry wg cyklu WLTP.

Poniżej można zobaczyć całą prezentację, która znajduje się na kanale Carscoops.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *