Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Nie da się ukryć, że Opel Corsa odegrał kluczową rolę w historii niemieckiego producenta. Teraz na rynek trafia Corsa „40 Years”, która jest limitowana do 1982 egzemplarzy – to rok, w którym do sprzedaży weszła Corsa A.

Przez sześć generacji od 1982 roku sprzedano ponad 14 milionów egzemplarzy modelu Corsa. Minęło dokładnie 40 lat od momentu, kiedy mogliśmy po raz pierwszy zobaczyć Corsę na drogach. Ten model stał się bardzo ważny w historii rozwoju marki Opel i do dzisiaj jako jeden z nielicznych pozostał w ofercie przez tyle lat. Choć w Polsce na rynku samochodów nowych Opel Corsa nigdy nie osiągnęł wyższego miejsca niż siódme, to jednak na rynku aut używanych widać, że ten model ma się naprawdę dobrze. Głównie za sprawą niskich kosztów eksploatacji i cenie zakupu, która względem najważniejszych konkurentów jest bardzo atrakcyjna.

Opel Corsa w edycji limitowanej na 40-lecie modelu - tylko 1982 sztuki

Opel wyprodukuje tylko 1982 egzemplarzy modelu Corsa w edycji limitowanej na 40-lecie. Corsa „40 Years” pomalowana będzie nowym kolorem nadwozia o nazwie „Rekord Red”, który bardzo przypomina czerwony używany w oryginalnej Corsie A. Kontrast zapewnia czarny dach i czarne elementy dekoracyjne, takie jak jako emblemat Opel Blitz, otwarcie tylnej klapy i centralnie umieszczony napis z nazwą modelu. Siedemnastocalowe obręcze kół ze stopów lekkich w błyszczącej czerni z wstawkami w matowej szarości podkreślają dynamiczny wygląd.

Opel Corsa w edycji limitowanej na 40-lecie modelu - tylko 1982 sztuki

Wewnątrz Corsa „40 Years” jest nie tylko nostalgiczna, ale także bardzo nowoczesna. Wnętrze jest niekonwencjonalnie stylowe, podobnie jak w przypadku pierwszej generacji, zwłaszcza nowoczesna interpretacja oryginalnego wykończenia siedzeń w szkocką kratę. Kupujący będą mogli samodzielnie wyeksponować ponadczasowy wzór – bez dodatkowych opłat – w limitowanej edycji szkocka krata na fotelach jest w standardzie. Każda Corsa „40 Years” będzie miała własną tabliczkę z numerem od 0001 do 1982, umieszczoną na czarnym dekorze deski rozdzielczej po stronie pasażera. Corsa to najlepiej sprzedający się mały samochód na rynku niemieckim. Ponadto w maju Corsa‑e osiągnęła najwyższe miejsce na listach sprzedaży wszystkich samochodów elektrycznych u naszych zachodnich sąsiadów.

Opel Corsa w edycji limitowanej na 40-lecie modelu - tylko 1982 sztuki

Źródło: materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *