Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Wiele osób nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania bez samochodu. Własne auto sprawia, że zyskuje się niezależność. Nie trzeba dopasowywać się do rozkładu jazdy publicznych środków transportu bądź korzystać z kosztownych nierzadko taksówek. Na jaki samochód się zdecydować?

Samochody osobowe wykorzystywane są zarówno przez osoby prywatne, jak i firmy. Zakup pojazdu to jednak na ogół naprawdę duży wydatek. Rozwiązaniem, które pozwala nieco zaoszczędzić jest kupno używanego samochodu. Najlepsze ogłoszenia oferują pojazdy w różnym stanie technicznym, z różnym silnikiem i różnym wyposażeniem. Tym samym każdy ma szansę znaleźć takie auto, które najlepiej wpisuje się w indywidualne potrzeby i oczekiwania. Do tych, które zasługują na uwagę zalicza się między innymi te marki Volkswagen, Mercedes oraz Opel. Wszystkie dostępne są w wersji diesel bądź benzyna.

  1. Na jaki samochód Volkswagen się zdecydować?
  2. Jakie zalety ma Golf 6?
  3. Czy samochody osobowe marki Mercedes Benz zasługują na uwagę?
  4. Jakie zalety mają Mercedesy klasy E?
  5. Na jaki silnik postawić – diesel czy benzynowy?

Na jaki samochód Volkswagen się zdecydować?

Samochody osobowe marki Volkswagen to jedne z bardziej znanych pojazdów. Od lat cieszą się naprawdę ogromną popularnością wśród różnych użytkowników. Szeroki wybór modeli sprawia, że każdy ma szansę znaleźć taki samochód, który idealnie wpisuje się w indywidualne potrzeby i oczekiwania. Na uwagę bez wątpienia zasługuje Golf 6 GTI. To samochód, który został bardzo dopracowany, jeśli porównamy go z poprzednikiem. Jeśli szukasz modelu, który zachwyci Cię zarówno wyglądem, jak i sprawnością, rozważ kupno właśnie wspomnianego Volkswagena. Trafiające do sprzedaży samochody zachwycają ostrą linią nadwozia. Do tego dochodzą detale, które mają kanciaste kształty. Porównując 6 z 5, można szybko zauważyć, że wnętrze zostało dużo lepiej wykończone. Zadbano o szczegóły, sprawiając, że samochód ten zyskał niezwykle elegancki, stylowy wygląd. Co ważne, auto efektywnie wyciszono, przekłada się na dużo większy komfort jazdy. Do tego dochodzi bogatsze wyposażenie, co z pewnością doceni każdy miłośnik motoryzacji.

Jaki używany samochód wybrać?

Jakie zalety ma Golf 6?

Golf 6 to auto, które zachwyca tym, jak się prowadzi. Kierowcy, którzy mieli z nim styczność podkreślali, że to pojazd, który naprawdę świetnie zachowuje się na drodze. Jeśli chodzi o silnik, można zdecydować się zarówno na diesel, jak i ten, do którego prawidłowej pracy potrzebna jest benzyna. Na uwagę zasługuje bez wątpienia solidność wykonania. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że marka Volkswagen od samego początku bardzo duży nacisk kładzie na jakość samochodów, jakie trafiają do sprzedaży. W efekcie każdy, kto zdecyduje się na samochód Golf 6 może być pewny, że dokonuje naprawdę dobrego zakupu.

Jaki używany samochód wybrać?

Czy samochody osobowe marki Mercedes Benz zasługują na uwagę?

Do marek, które chętnie wybierze nie jeden klient zalicza się Mercedes Benz. Mercedes E klasa to jedno z tych aut, które ma naprawdę wielu zwolenników. Zalicza się do aut, które zachwycają elegancką linią i niezwykle dynamiczną jazdą. Są odpowiednie dla najbardziej wymagających klientów. Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że klasa E to samochody, które zaliczane są do jednych z najbardziej udanych, jakie marka Mercedes oferuje swoim klientom od lat.

Jakie zalety mają Mercedesy klasy E?

Jeśli swoją uwagę, kierujesz na samochody marki Mercedes klasy E, musisz pamiętać, że są to samochody osobowe, w przypadku których duży nacisk położono na bezpieczeństwo jazdy. Szereg systemów wspomagających prowadzenie sprawia, że auto klasy E to naprawdę bardzo dobry wybór. Oczywiście to, jakie zostały zamontowane w pojeździe uzależnione jest od tego, jaki konkretnie model zdecydujesz się wybrać.

Close-up of car bonnet at repair garage

Na jaki silnik postawić – diesel czy benzynowy?

Jeśli chcesz kupić samochód, musisz oczywiście podjąć decyzję na jaki silnik postawić. W grę wchodzi rzecz jasna diesel, a także ten, który do pracy potrzebuje benzyny. Kwestie ekonomiczne pominiemy. Jeśli chcesz zapłacić mniej, postawić na silnik, do napędzania którego niezbędna jest benzyna. Samochody osobowe napędzane benzyną kosztują bowiem mniej. Wynika to ze znacznie prostszej konstrukcji. To z kolei oznacza także mniejszą awaryjność. Jeśli jako klient szukasz więc auta tańszego i bardziej przyjaznego w eksploatacji, to, do którego tankowana będzie benzyna to lepszy wybór.

Jeśli naprawdę dużo i często jeździć, diesel to lepszy wybór. Pamiętaj, że taki silnik spala zdecydowanie mniej, co oznacza rzadszą konieczność tankowania. Tym, czym charakteryzuje się silnik diesel jest także wysoki moment obrotowy. Przekłada się to na prowadzenie pojazdu. Wielu mechaników podkreśla, że jest to jedna z największych zalet, jaką ma silnik diesel. Niestety, taki silnik oznacza konieczność nieco większego wydatku przy zakupie. Musisz więc zastanowić się nad tym, na czym bardziej Ci zależy i jakie są Twoje potrzeby i oczekiwania.

Warto podkreślić, że różne marki proponują samochody z różnymi silnikami. Niezależnie od tego, czy interesuje Cię Opel, Volkswagen czy Mercedes, możesz zdecydować się zarówno na diesel, jak i na auto, do którego tankowana będzie benzyna.

Oferta używanych samochodów jest obecnie naprawdę szeroka. Do sprzedaży trafiają pojazdy różnych marek, które często sprowadzane są z Niemiec. Wymienione Volkswagen, Mercedes i Opel to auta, które na pewno zasługują na to, aby się nimi zainteresować. Wybierać można spośród wielu modeli i roczników, które dostępne są w nowych ogłoszeniach. Bez względu na to, czy interesuje Cię diesel, czy benzyna, bez trudu znajdziesz taki pojazd, który idealnie wpisze się zarówno w Twoje oczekiwania, jak i kwotę, którą masz do dyspozycji. Pamiętaj, że możliwości finansowania zakupu używanego pojazdu są różne. Wybierając auto warto też zwrócić uwagę na ubezpieczenie, szczególnie, jeśli myśli się o kredycie. W dużych miastach można liczyć na co najmniej kilka procent większe koszty w tej kwestii, wszystko zależy od produkcji, ważna jest też marka.

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *