Redaktor | Fotograf

Nie tak dawno temu, Opel ogłosił stworzenie marki GSe, czyli modeli, które będą miały sportowe zacięcie. Skrót ten oznacza także ich elektryfikację. Pierwszym z nich została właśnie Astra GSe, która otrzyma układ napędowy znany już między innymi z Peugeota 308. GSe rozwinie moc 225 koni mechanicznych i otrzyma kilka stylistycznych smaczków. Z pewnością nie będzie jednak tania.

Opel, wraz z premierą nowej Astry, ostatecznie przeskoczył na platformy koncernu Stellantis. Nowe wcielenie kompaktowego modelu z Rüsselsheim otrzymało jednostki napędowe wykorzystywane też w Peugeocie 308. Oznacza to, że topowa hybryda powinna rozwijać aż 225 koni. Jest to moc, która do niedawna była zarezerwowana dla hot-hatchy. Tak właśnie będzie pozycjonowana nowa wersja Astry L, czyli GSe, która jest hybrydą plug-in. Opel właśnie ogłosił, że wprowadzi taką odmianę do gamy modelowej.

Opel Astra GSe, czyli nowy hybrydowy hot-hatch - 225 koni wystarczy?

Z zewnątrz, GSe wyróżni wiele ozdobników. Przede wszystkim są to felgi 18-calowe, które mają unikatowy wzór. Zmieniły się także zderzaki przedni i tylny. Mają one teraz nieco bardziej agresywne wzornictwo. Ponadto, Astra GSe może zostać wyposażona w dwukolorowe nadwozie z czarnym dachem. Opel zadbał o lepsze prowadzenie dzięki obniżonemu o 10 milimetrów zawieszeniu. We wnętrzu znajdziemy fotele wykończone alcantarą i metalowe nakładki na pedały. W środku pojawi się także kilka nowych grafik, między innymi na wyświetlaczach systemu multimedialnego.

Opel Astra GSe, czyli nowy hybrydowy hot-hatch - 225 koni wystarczy?

Pod względem technicznym, nowa Astra GSe będzie czerpała garściami z rozwiązań koncernu Stellantis. Z zewnątrz można zauważyć klapkę do ładowania baterii, ponieważ Astra będzie hybrydą typu plug-in. Posiada ona 12,4 kWh baterię. Pod względem mocy, kierowca będzie miał do dyspozycji 225 koni mechanicznych. Maksymalny moment obrotowy wynosi 360 niutonometrów. Wszystko trafi na przednie koła za pomocą 8-biegowej skrzyni automatycznej. W związku z tym, Astra GSe zapewni dobre osiągi, jednak prawdopodobnie będą one nieco gorsze w porównaniu do mocniejszej konkurencji. W przypadku koncernu VW AG, tego typu modele otrzymują moc 245 koni mechanicznych.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *