Pomimo mocnej pozycji rynkowej segmentu aut podwyższonych, Ford planuje zaktualizować jeden z najbardziej popularnych modeli, czyli Focusa. W obiektyw fotografów wpadła najmocniejsza odmiana czwartej generacji auta, czyli wersja ST.

Obecna generacja Focusa jest z nami na rynku od prawie czterech lat. Jest to przełomowa generacja, ale dla fanów motoryzacji nieco smutna, ponieważ czwarte wcielenie rywala Golfa nie występuje w odmianie RS. Jest to pierwszy Focus, w którego gamie nie znalazła się tego typu odmiana. Nie znaczy to jednak, że najbardziej agresywna odmiana ST nie przynosi ze sobą pozytywnych emocji. Jak widać na najnowszych zdjęciach szpiegowskich, auto posiada sporą warstwę kamuflażu, który zakrywa zmiany. Co szykuje dla nas Ford?

Ford Focus ST zauważony z kamuflażem podczas testów
Foto. Motor1

Pierwsze, na co zwracamy uwagę to lakier. Sprawia wrażenie podobnego do tego, który dostępny był dokładnie dwie generacje wstecz. Wtedy w przednionapędowym Focusie o mocy ponad 300 koni mechanicznych kolor ten nosił nazwę Ultimate Green. Ciekawe, czy producent zdecyduje się na produkcje auta w takiej specyfikacji, czy zostanie ona jednak zarezerwowana dla specjalnej edycji. Zmiany nie obejmą prawdopodobnie silnika. Dla przypomnienia wersja ST posiada silnik EcoBoost generujący 280 koni mechanicznych oraz 420 Nm momentu obrotowego. Jeśli ktoś potrzebuje więcej mocy znajdzie na to rozwiązanie u tunera Mountune, który podkręca moc do 360 koni mechanicznych. Oprócz przyciągającego wzrok lakieru Focus ST zdaje się ukrywać pod kamuflażem nieco zmodernizowane przednie reflektory z nowymi diodowymi światłami do jazdy dziennej.

W sieci pojawiły się również zdjęcia normalnego Focusa, który jeździ na małych stalowych felgach. Ma kamuflaż w dokładnie tych samych miejscach co wersja ST. Jedna końcówka wydechu pokazuje, że nie jest to sportowa odmiana. Modernizacja powinna objąć wszystkie wersje Focusa, co oznacza, że ​​nadwozie w wersji hatchback, sedan i kombi zostanie odświeżone w połowie cyklu, podobnie jak wersje Active. Wiemy już, że na rynku amerykańskim model nadal nie będzie dostępny w żadnej z wersji. Więcej informacji na temat odświeżonej wersji pojawi się bliżej premiery, która nastąpi prawdopodobnie na końcu tego roku.

Foto. Motor1

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *