Niemiecki producent przez kilka ostatnich miesięcy odświeżył większość swoich modeli. Przyszedł czas na X5, czyli czwartą generację pierwszego SUV’a marki. Złapany gdzieś w Europie egzemplarz testowy nosi folię maskującą. Utrudnia to zauważenie zmian, ale sprawne oko zauważy kilka różnic.

Jeśli wraz z ogłoszeniem liftingu najnowszej X5 bałeś się, że otrzyma ona duże “nerki” to możesz odetchnąć z ulgą. Nowe zdjęcia szpiegowskie pokazują, że wyczynowy SUV rzeczywiście otrzyma kilka poprawek na przednim pasie, chociaż atrapy chłodnicy zachowają swój rozmiar i prawdopodobnie kształt. Wydaje nam się, że kamuflaż zakrywa zmiany, które obejmą przedni zderzak. Zostanie on prawdopodobnie lekko przeprojektowany. Widać to między innymi po zmienionych wlotach powietrza. Reflektory zastąpione zostały tymczasowymi, co wskazuje na to, że producent chce wprowadzić również tutaj zmiany. Zmieniona zostanie zapewne ich grafika oraz kształt.

BMW X5 M po liftingu
Foto. Motor1

Z tyłu zmiany wydają się być niewidoczne. Na ten moment widzimy tylko, a raczej nie widzimy dolnej części dyfuzora, która zapewne wraz z rozwojem projektu zostanie przeprojektowana. Plotki sugerują, że grafika tylnych świateł również zostanie przeprojektowana, jednak na zdjęciach z dzisiaj nie widać żadnych różnic. Większe zmiany planowane są we wnętrzu auta. Aktualnie na rynku dostępne jest czwarte wcielenie X5, którego wnętrze nieco odbiega od innych, nowszych modeli niemieckiej marki. Stąd decyzja o unowocześnieniu wnętrza.

BMW X5 M po liftingu
Foto. Motor1

Na poprzednich zdjęciach szpiegowskich zobaczyć mogliśmy rzut na fragment kabiny nowej X5. Widać było tam ślady dużego ekranu, podobnego do zastosowanego w modelach iX. Jeśli pokryje się to z prawdą, we wnętrzu pojawi się szeroki, zakrzywiony ekran, który mógłby znaleźć miejsce w innych modelach marki. Jeśli chodzi o najważniejsze, czyli to co pod maską, to tutaj nie oczekujemy żadnych zmian. Jednostka napędowa o pojemności 4,4 litra z podwójnym doładowaniem służy i na 99,99% będzie służyła do napędzania najmocniejszej odmiany X5. W zależności od rynku BMW prawdopodobnie zastosuje nowe technologie redukcji emisji spalin. Nie wiemy kiedy dokładnie nastąpi lifting modelu. Więcej informacji pojawi się prawdopodobnie pod koniec tego roku.

Foto. zdjęcia są własnością serwisu Motor1

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *