Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Bezpieczna jazda to podstawa do zmniejszania liczby wypadków na drogach, dlatego też konieczne jest podnoszenie własnych umiejętności poprzez szkolenia

Umiejętność jazdy samochodem jest bardzo ważna, szczególnie w większych miastach. Ułatwia codzienne funkcjonowanie, przemieszczanie się z jednego miejsca w drugie. Ale samo prawo jazdy nie upoważnia do nazywania się dobrym kierowcą. Osoby, które czują się niepewnie za kółkiem, mogą stanowić zagrożenie dla siebie i innych. Każdy, kto chce zwiększyć swoje umiejętności, powinien zapisać się na szkolenie Bezpieczna jazda, organizowane w Poznaniu.

Szkolenie bezpieczna jazda - poczuj się bezpiecznie na drodze

Kurs doskonalenia jazdy Poznań – dla kogo są przeznaczone?

Nikt nie rodzi się kierowcą, dlatego, aby czuć się pewnie za kierownicą trzeba dużo ćwiczyć, jeździć w każdych warunkach pogodowych i drogowych. Sam kurs pozwala opanować podstawy, ale to najczęściej za mało, aby poruszać się bezpiecznie na drogach. Warto skorzystać z jazd doszkalających, prowadzonych przez doświadczonych instruktorów. Kursy doskonalenia jazdy przeznaczone są m.in.:

 1. Dla osób, które nie czują się pewnie za kółkiem, ponieważ dawno zdały egzamin i miały przerwę w prowadzeniu samochodu. Dzięki dodatkowym jazdom mogą przypomnieć sobie wiadomości z zakresu bezpiecznej jazdy, nauczyć się podzielności uwagi, nabrać pewności siebie. 
 2. Dla osób, które niedawno zdały egzamin, ale chcą poćwiczyć techniki jazdy pod okiem doświadczonych instruktorów.
 3. Dla osób, które jeździły sporadycznie, tylko przy dobrych warunkach pogodach, a obecnie są zmuszone do jazdy w różnych warunkach drogowych i o każdej porze roku.
 4. Dla osób, które zdały część teoretyczną egzaminu na prawo jazdy i teraz przygotowują się do części teoretycznej. Kurs doszkalający pozwoli nauczyć się bezpiecznej jazdy samochodem, a także pomoże bez obaw i nadmiernego stresu  przystąpić do egzaminu.
 5. Dla osób, które przeprowadzają się do Poznania i chcą poznać miasto, jego okolice, najbardziej zakorkowane i niebezpieczne miejsca. Dzięki szkoleniu można nauczyć się orientacji w terenie, poznać topografię miasta.
 6. Dla osób, które mają prawo jazdy kategorii b i planują pracę związaną z transportem. Kursy pozwolą zdobyć większe doświadczanie, nauczać się  bezpiecznego prowadzenia samochodu, prawidłowego funkcjonowania na drogach, płynności oraz swobody podczas jazdy.

Doskonalenie jazdy – Poznań zaprasza

Poznań to duże miasto, w którym panuje duży ruch, nieustannie są jakieś remonty i utrudnienia na drogach. W takich sytuacjach dla niedoświadczonych kierowców niezbędne jest doskonalenie jazdy. Poznań ma wiele dobrych ośrodkowych, w  których można utrwalić lub przypomnieć sobie nabytą wiedzę teoretyczną i sprawdzić, jak wygląda w praktyce. Szkolenie z bezpiecznej jazdy obejmują zajęcia praktyczne prowadzone przez kadrę instruktorską, która dzięki swoim doświadczeniom wie, co jest najważniejsze na drodze. Ośrodek doskonalenia techniki jazdy w Poznaniu oferuje szkolenia indywidualne, dopasowane do potrzeb wszystkich kierowców. 

Szkolenie bezpieczna jazda - poczuj się bezpiecznie na drodze

Kurs doskonalenia jazdy Poznań – czego można się nauczyć?

Kursy bezpiecznej jazdy są dobrą okazją do poćwiczenia manewrów, jazdy w trudnych warunkach atmosferycznych, przygotowania się do egzaminów praktycznych. Instruktorzy ćwiczą elementy bezpiecznej jazdy, które na pewno pojawią się na egzaminie. Program szkolenia bezpiecznej jazdy obejmuje m.in.:

 1. parkowanie w rzeczywistych warunkach,
 2. hamowanie awaryjne,
 3. ruszanie na wzniesieniu,
 4. poruszanie się na skrzyżowaniach i rondach,
 5. ćwiczenia panowania nad pojazdem (na płytach poślizgowych),
 6. zachowanie w sytuacjach awaryjnych,
 7. wykształcenie umiejętności zapobiegania niebezpiecznym sytuacjom drogowym,
 8. włączanie się do ruchu w bezpieczny sposób,
 9. techniki jazdy ekonomicznej,
 10. płynne poruszanie się po Poznaniu, również w godzinach szczytu komunikacyjnego.

Co dają szkolenia z zakresu bezpiecznej jazdy?

Szkolenie bezpiecznej jazdy pozwala lepiej poczuć się za kółkiem, oswoić lęk, potrenować manewry i omówić sytuacje, które mogą pojawić się na drodze. Szkolenia indywidualne pozwolą tez wyeliminować złe nawyki, które czasami skutecznie przeszkadzają w bezpiecznej jeździe. Pozwala nauczyć się praktycznych umiejętności, które nie zawsze można wyćwiczyć podczas kursu prawa jazdy. Instruktorzy podpowiedzą, jak rozpoznawać, unikać i pokonywać niebezpieczeństwa, jakie mogą spotkać każdego kierowcę. Uświadomią, że brawura na drodze nigdy nie popłaca. Dzięki kursom bezpiecznej jazdy kursanci dowiedzą się, jak zadbać o bezpieczeństwo swoje, swojej rodziny i innych użytkowników dróg.

Kursy bezpiecznej jazdy realizowane w Poznaniu przez Ośrodek doskonalenia techniki jazdy są dobrą okazją do nabrania pewności siebie, pozbycia się lęków, przećwiczenia trudnych manewrów. Dzięki zajęciom z bezpiecznej jazdy każdy może stać się doskonałym kierowcą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *