Niemiecki tuner Mansory szykuje kolejne ciekawe pakiety dla fanów samochodów sportowych z całej Europy. Na liście znajdują się m.in. Porsche 911, McLaren 765LT i Ferrari SF90.

Niemiecki tuner słynie z niezwykle intrygujących pakietów kosmetycznych dla popularnych i potężnych aut. Jedne z nich z miejsca zdobywają serca sympatyków, inne zaś wywołują spore kontrowersje, jak miało to miejsce chociażby w przypadku Bentleya Flying Spur. Mansory ma jednak smykałkę do genialnych projektów, które stanowią ciekawe odświeżenie wyglądu ikonicznych aut. Tym razem jednak planują wypuszczenie aż sześciu nowych body kitów do prawdziwych perełek nowoczesnej europejskiej motoryzacji. Poinformowali oni o tym wczorajszego wieczoru na swoich profilach w mediach społecznościowych.

Zacznijmy od Półwyspu Apenińskiego, gdyż stamtąd pochodzi najliczniejsza reprezentacja. Fani włoskich samochodów mogą już zacierać ręce, gdyż Mansory szykuje pakiety dla aż trzech modeli. Są to kolejno Ferrari Roma, Ferrari SF90 oraz Maserati MC20. Choć oczywiście z wyżej wymienionej trójki najwięcej szumu zrobiło wokół siebie to drugie auto, body kit do najnowszego hipersamochodu marki z Modeny, patrząc już na samą grafikę koncepcyjną, może po premierze zdobyć wiele serc. MC20 jest autem, obok którego trudno jest przejść obojętnie już w serii. Dodanie wielu elementów aerodynamicznych, na czele z niewielką płetwą rekina na dachu, może przynieść wręcz zniewalający efekt wizualny.

Mansory Ferrari SF90 Ferrari Roma
Ferrari SF90 oraz Ferrari Roma od Mansory

Z Italii robimy szybki skok na Wyspy Brytyjskie – kolejnymi samochodami, które otrzymają nowe body kity, są McLaren 765LT oraz Aston Martin DBX. W teorii są to pojazdy z dwóch biegunów – następca 720S to typowy supercar, podczas gdy DBX jest ekskluzywnym SUV-em z ogromną mocą i możliwościami. Reakcje internautów wskazują jednak, że oczekiwanie na ukazanie obu samochodów będzie równie nerwowe, a więcej uwagi zgarnia ku zaskoczeniu części osób dziecko Astona Martina.

Mansory McLaren 765LT Maserati MC20
Maserati MC20 oraz McLaren 765LT od Mansory

Na deser Mansory zostawiło nam niemieckiego rodzynka, który bez wątpienia zagarnął sobie najwięcej atencji z całej szóstki. Mowa tu oczywiście o najnowszym Porsche 911. Myślę, że nie trzeba tu za dużo dodawać – pakiet ma przyprawić ikonę niemieckiej myśli technicznej o wygląd torowej bestii. Wypada tylko trzymać kciuki, by ten zabieg się udał.

Mansory Aston Martin DBX Porsche 911
Porsche 911 i Aston Martin DBX od Mansory

Nie mamy dokładnej informacji, kiedy Mansory ujawni nam prawdziwy wygląd pakietów. Otrzymaliśmy wyłącznie tajemniczą wiadomość zamkniętą w dwóch słowach: “Stay tuned”. Cóż, wygląda na to, że nie pozostaje nam nic innego, jak po prostu poczekać na oficjalne zdjęcia.

Foto. oficjalne materiały studia Mansory

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *