Redaktor | Fotograf

O flagowym modelu Audi krąży mnóstwo plotek, jednak do tej pory nie ma o nim oficjalnej informacji. Czy Audi Q9 faktycznie może stanowić zagrożenie dla BMW X7 oraz Mercedesa GLS?

Możemy się jednak pocieszyć ciekawym renderem. Oczywiście ciężko powiedzieć, jaką formę mogłoby przybrać to auto. Możliwe, że przez obecną modę byłby większym Q8, czyli SUV’em coupe. W tym przypadku bazuje on na modelu Q7, który przez lata był najbardziej luksusowym SUV’em Audi. Oczywiście, to tylko domysły grafików, jednak trzeba przyznać, że model wyszedł im całkiem nieźle. Jeśli nowy model powstanie, powinno to nastąpić całkiem niedługo, a nawet już w 2022 roku. W związku z tym powinniśmy być w stanie zobaczyć samochody testowe, jednak póki co o żadnym nie wiadomo. Czy Audi chce zachować swój flagowy model w tajemnicy jak najdłużej?

Audi Q9
Render: Motor1

Możliwe, że tak właśnie jest, i niemiecki producent chce wszystkich zaskoczyć. Jednak jedno w przypadku tego auta jest pewne. Będzie naprawdę ogromne. Bezpośrednim konkurentem Audi Q9 będzie oczywiście BMW X7 i Mercedes GLS. Z zewnątrz największe wrażenie robi oczywiście rozmiar i muskularna budowa. Przód do złudzenia przypomina ten z Q7 i Q8. Wyposażenie także powinno być topowe. Prawdopodobnie oprócz wersji 7-osobowej można się spodziewać 4-osobowej odmiany z ogromem miejsca z tyłu.

Audi Q7
Audi Q7

Oczywiście wrażenie będzie robił także napęd. Choć Audi prawdopodobnie nie przygotuje odmiany S lub RS, to już w zwykłej odmianie możemy się spodziewać silnika V8 o mocy około 600 koni. Spodziewana będzie także wersja hybrydowa plug-in. Wszystko oczywiście z napędem na 4 koła. Topowa wersja powinna zapewnić dobre osiągi, jednak z pewnością auto nie będzie nastawione na sport. Chodzi raczej o luksusowe i dostojne dalekie podróże. W tym Q9 powinno być perfekcyjne.

Audi Q7
Audi Q7

Oczywiście ciężko póki co stwierdzić, czy ten model w ogóle powstanie. Podobnie było zresztą z Q8, a jednak doczekaliśmy się premiery. Jeśli faktycznie flagowy SUV jest w planach, niedługo powinniśmy zobaczyć pierwsze zapowiedzi i zakamuflowane prototypy. Auto powinno być świetnym zwieńczeniem gamy i prezentacją możliwości technicznych niemieckiej marki.

Render: Motor1 Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *