Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Skoro BMW stale rozwija model X7 i planuje stworzyć X8 M, to dlaczego ma nie powstać Mercedes-AMG GLS Coupe i do tego w niecodziennym stylu retro?

Zapewne większość osób już na wstępie zapyta “Po co takie auto jak Mercedes-AMG GLS Coupe i do tego w stylu retro?”. Otóż już pragnę wytłumaczyć. Po pierwsze wersja Coupe dla modelu GLS to świetna okazja, aby Mercedes mógł zbliżyć się do takich samochodów jak Audi Q8 oraz BMW X8 (którego jeszcze nie ma). Wersja AMG to oczywiście uzupełnienie gamy jednostek silnikowych i dodanie pewnego zastrzyku emocji, do auta, które z zasady ma być wielkie, drogie i szpanerskie. No bo jak inaczej określić potężnego SUV, który nie ma możliwości wyjechania poza asfalt, a jego umiejętności oceniamy według prędkości maksymalnej przekraczającej 300 km/h?

Mercedes-AMG GLS Coupe

No dobra, użyteczność i przydatność możemy pominąć, ale spójrzmy na to auto z innej strony. Samochód jest utrzymany w stylistyce retro, co jest sporym wyróżnieniem na tle pozostałych modeli niemieckiego producenta. Od pewnego czasu wiele osób narzeka, że każdy kolejny model jest tak naprawdę taki sam, nic się nie zmienia i wieje wszędzie nudą. No to proszę, nowy Mercedes-AMG GLS Coupe w nowym stylu i to dosyć odważnym. Oczywiście o kwestii gustu nie rozmawiamy, bo tu nigdy nie dojdziemy do porozumienia, ale za to możemy skupić się na faktach. Autor grafik, czyli IC LUX, inspirował się… no właśnie, czym?

Mercedes-AMG GLS Coupe

Można doszukać się nawiązania do G klasy, ale również do modelu EQC jak i GLS’a pierwszej generacji. Tak naprawdę mamy tutaj miks wszystkich stylów obecnych na przestrzeni ostatnich dekad. Czy nam się to podoba? Szczerze to raczej nie, przy nowym AMG GT R Black Series wygląda dosyć słabo, ale na szczęście to tylko render. Mercedes nie wykazywał jeszcze zainteresowania tworzeniem takiego auta i przynajmniej na razie nic nie wiadomo, aby w najbliższej przyszłości taki pojazd miał powstać. Chociaż skoro Audi już takie auto ma, a BMW jest w trakcie tworzenia to kwestią kilkunastu miesięcy jest pojawienie się pierwszych informacji o tym aucie.

Mercedes-AMG GLS Coupe

Foto. IC LUX

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *