Jenson Team Rocket RJN, należący częściowo do mistrza świata Formuły 1 z 2009 roku Jensona Buttona dołączy do stawki DTM w sezonie 2021.

Jenson Team Rocket RJN to młody zespół, powstał on pod koniec 2018 roku. Swoją przygodę z wyścigami rozpoczęli od 2019 roku w GT World Challenge Europe. W poprzednim sezonie ekipa ta brała udział w brytyjskich mistrzostwach GT, a od przyszłego roku zawitają również do DTM. Zespół założyli mistrz świata Formuły 1 Jenson Button, zwycięzca 24 -godzinnego wyścigu Le Mans w kategorii LMP2 Chris Buncombe i Bob Neville.

Zawsze kochałem DTM i ekscytujące jest obserwowanie, jak seria otwiera swój zupełnie nowy rozdział wraz ze specyfikacją GT3. Znam Gerharda [Bergera] od dawna i jestem pewien, że dadzą świetne przedstawienie!

Jenson Button

Ekipa należąca częściowo do Buttona tak samo, jak 2 Seas Motorsport będzie jeździć samochodem McLaren 720s GT3. W ten sposób jeden, jak i drugi zespół poszerza swoją współpracę z McLarenem. Różnica jest tylko taka, że 2 Seas Motorsport wystawi dwa samochody, a liczba aut Jenson Team Rocket RJN jest obecnie nieznana. Kierowcy zostaną ogłoszeni w późniejszym terminie, jednak bardzo prawdopodobne, że będzie to tylko jeden samochód. Warto podkreślić, że Jenson Button nie będzie stałym kierowcą w stawce, ponieważ pracuje dla telewizji Sky i często będzie przebywał na rundach F1.

Kiedy wyruszaliśmy w tę podróż jako zespół, zawsze naszą ambicją była ewolucja i rozwój, konkurowanie w wielu różnych mistrzostwach przy ścisłej współpracy z producentem. Kiedy zaprezentowano nam tę możliwość [DTM; przyp. red.], wydawało się, że ta seria świetnie do nas pasuje i nie mogę się doczekać, kiedy zobaczę, jak wszystko potoczy się zgodnie z planami związanymi z tym projektem.

Chris Buncombe

Oprócz jazdy w DTM, są także plany o kontynuowaniu jazdy w GT World Challenge Europe. Dodatkowo Button już wcześniej wspomniał o swoim pragnieniu, aby zespół wyścigowy noszący jego imię w przyszłości ścigał się w 24-godzinnym wyścigu Le Mans.

Na chwile obecną do DTM z wyjątkiem wyżej wymienionych zespołów zgłosili się GruppeM z samochodem Mercedes AMG GT3 i Abt Sportsline z Audi R8 LMS GT3.

DTM Jenson Button

Foto. British GT

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *