Miał być mocny zespół, który wniesie do serii auta McLarena, jest klops. Jenson Team Rocket RJN nie weźmie udziału w sezonie DTM.

Jenson Team Rocket RJN w grudniu 2020 roku ogłosił jako jeden z pierwszych zespołów swój angaż w nowej i odmienionej serii DTM. Zespół ten miał wystawić McLarena 720S. Ekipa ta została założona pod koniec 2018 roku przez Mistrza Świata Formuły 1, Jensona Buttona do spółki z Chrisem Buncombem i Bobem Nevillem. Jenson Button i tak nie miał startować we wszystkich rundach, tylko gościnnie w kilku wyścigach.

Powodem tego nagłego wycofania się z DTM jest zapewne brak funduszy na angażowanie się w tak wielu seriach, a także logistyka stała się dość dużym wyzwaniem. Zespół Mistrza Świata Formuły 1 z 2009 roku skupi się w tym sezonie wyłącznie na British GT i GT World Challenge Europe. Jednak współwłaściciel zespołu zapewnia, że planują oni wrócić do DTM w przyszłym sezonie.

Jenson Team Rocket RJN

To tylko zmiana planów na ten rok. Podoba nam się wygląd mistrzostw i możemy spróbować coś zawojować w przyszłym sezonie. Jest to dla nas wciąż interesująca seria. Nie spisaliśmy tego całkowicie na straty, ale naszym celem pozostaje GT World Challenge. Mamy nadzieję, że [DTM] będzie czymś, czego będziemy częścią w przyszłości. 

Rozwijamy się jako zespół. Miejmy nadzieję, że będziemy na starcie serii w 2022 roku. Dla brytyjskiego zespołu takiego jak nasz, logistyka jest w tej chwili wyzwaniem. Mieszanka COVID-a z Brexitem stanowi dla nas kolejne utrudnienia. Dlatego też szukamy bazy na kontynencie. 

Transportowanie auta z Wielkiej Brytanii nie miałoby sensu. Szukaliśmy opcji, aby być na kontynencie, ponieważ wysyłanie ludzi oraz sprzętu tam i z powrotem przez [angielski] kanał nie jest niestety takie proste. Chciałbym, żebyśmy nadal byli częścią UE. Szczerze mówiąc, istnieje wiele czynników, które po prostu uniemożliwiły nam realizację naszych zamierzeń, jakie miały miejsce kilka miesięcy temu.

Chris Buncombe

Zapowiadało się na to, że w tym sezonie DTM będziemy mieli aż 4 McLareny 720S. Niestety po wycofaniu się zespołu Buttona i sprzedaniu McLarenów przez 2 Seas Motorsport, zostaje nam tylko McLaren JP Motorsport. Jednak zawodnik JP Motorsport, Christian Klien wystartuje tylko w trzech rundach sezonu DTM.

Foto. British GT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *