2 Seas Motorsport

Miłośnik motoryzacji i motorsportu. Staram się cieszyć pasją na różne sposoby - od dziennikarstwa, przez amatorską rywalizację na torze, po konstruowanie bolidów w ramach AGH Racing - zespołu Formuły Student.

Jednym z pierwszych zespołów, który zgłosił się do rywalizacji w nowej erze DTM było 2 Seas Motorsport. Obecnie ich udział nie jest pewny.

Wywodzący się z Bahrajnu zespół 2 Seas Motorsport był jednym z pierwszych, który zgłosił się do rywalizacji w nowej erze DTM. Początkowo mieli zaangażować swoje dwa Mclareny 720S GT3. Po drodze jednak ekipa dokonała niemałej rewolucji w swoim arsenale. Postawili oni bowiem na Mercedesy AMG GT3, sprzedając wszystkie posiadane McLareny. Zmiana ta na pewno odbije się na stawce DTM na sezon 2021. Uszczupla to nam bowiem na ten moment liczbę McLarenów do jednego pojazdu wystawianego przez zespół byłego mistrza F1, Jensona Buttona. Przede wszystkim jednak taka zmiana sprawia, że obecność bahrańskiej ekipy w DTM stoi pod sporym znakiem zapytania.

Niezmiernie się cieszę, że mogę potwierdzić nawiązanie nowej współpracy między 2 Seas Motorsport a Mercedes-AMG jako pierwszy ekscytujący etap naszych planów na 2021 rok. Mercedes-AMG jest liderem w sportach motorowych, a AMG GT3 odnosi ogromne sukcesy we wszystkich zawodach od czasu jego wprowadzenia. W 2 Seas Motorsport zawsze staramy się podjąć kolejne wyzwanie i uczyć się na podstawie naszych doświadczeń. Jako zespół, który w ciągu ostatnich 12 miesięcy znacznie się rozwinął i wzrósł, jestem przekonany, że nadal będziemy budować i stawać się silniejszymi przez cały nadchodzący sezon.

Isa Al Khalifa, współwłaściciel 2 Seas Motorsport
Ogłoszenie z grudnia 2020

Zespół zaczął tym samym szukanie opcji na zbliżający się sezon 2021. W ogłoszeniu brak jednak jakiegokolwiek wspomnienia o serii DTM.

Z niecierpliwością czekamy na wielki rok wyścigów razem z Mercedes-AMG, a przygotowania do nowego sezonu są bardzo zaawansowane. Dokładnie przeglądamy różne dostępne nam opcje ścigania się z obecnymi ograniczeniami podróżowania po całej Europie. Obejmuje to możliwość powrotu do stawki British GT na drugi sezon lub ewentualnie wzięcie udziału w Fanatec GT World Challenge Europe opartej na kalendarzu sprinterskim, lub długodystansowym- oba są niezwykle atrakcyjne dla nas jako zespołu i dla kierowców.

Nick Cristofaro, współwłaściciel 2 Seas Motorsport
2 Seas Motorsport

O planach dotyczących DTM dopytała się redakcja Motorsport.com. Na pytanie portalu manager zespołu, Jay Davenport, nie udzielił twierdzącej odpowiedzi. Mówi się natomiast, że do startów w DTM potrzebowaliby dodatkowym samochodów. Tym samym ze sceptycznymi nastrojami musimy czekać na rozwój wydarzeń.

Foto. materiały prasowe zespołu

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *