McLaren

Zespół 2 Seas Motorsport potwierdził, że weźmie udział w serii DTM w sezonie 2021. Zespół ten wystawi dwa samochody McLaren 720S GT3.

2 Seas Motorsport jest drugą ekipą, po GruppeM z Hongkongu, która potwierdziła swoje starty w DTM. Jest to dość młody zespół, którego samochód to McLaren 720S GT3. Został on założony przez wnuka króla Bahrajnu, Isę Al-Khalifa i Nicholasa Cristofaro.

McLaren

Zespół 2 Seas Motorsport rośnie w siłę i jestem niesamowicie dumny z tego, co zbudowaliśmy i osiągnęliśmy w tak krótkim czasie. Ogłaszamy wystawienie dwóch samochodów w mistrzostwach DTM z McLarenem. Seria DTM jest jedną z najbardziej kultowych w światowych sportach motorowych, która wciąż rośnie i naprawdę ekscytujące jest móc wykonać ten krok, aby ścigać się oraz nadal budować naszą relację z marką McLaren.

Isa Al – Khalifa

W tym sezonie mieli oni wystartować w serii GT World Challenge Europe. Niestety, pandemia COVID-19 skłoniła ich do wystartowania tylko w Brytyjskiej serii GT. Już w debiutanckim wyścigu byli bliscy wygranej. Pierwszy triumf przyszedł podczas deszczowego wyścigu na torze Snetterton w składzie Jack Mitchell i Jordan Witt. Zespół ten ostatecznie skończył na trzecim miejscu w klasyfikacji konstruktorów. Mitchell i Witt zakończyli zaś sezon na 7. pozycji wśród kierowców.

McLaren

To był burzliwy debiutancki sezon. Potwierdzenie naszego wejścia do DTM to duży krok, ale jestem pewien, że jako zespół jesteśmy gotowi sprostać wyzwaniu. Wspaniale jest być w miejscu, w którym mistrzostwa otworzyły się na przyjmowanie zgłoszeń do GT3 i możemy współpracować z McLarenem, aby wprowadzić 720S GT3 na zupełnie nowy, światowy poziom. Wyniki oglądalności w zeszłym roku były niesamowite, a połączenie formatu DTM z dodatkiem GT3 zapowiada się bardzo interesująco.

Nicholas Cristofaro

Prawdopodobnie jednym z kierowców 2 Seas Motorsport w DTM będzie fabryczny kierowca McLarena, Ben Barnicoat. Anglik wystąpił także między innymi w tym sezonie w obu rundach na torze Silverstone w F3 i zdobył jeden punkt. Sezon DTM rozpocznie się w dniach 29 – 30 maja na torze Igora Drive Circuit w Rosji.

Foto. materiały zespołu

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *