Lewis Hamilton

Lewis Hamilton uzyskał negatywny wynik testu na koronawirusa. Oznacza to, że Brytyjczyk wystartuje w Grand Prix Abu Zabi.

Tydzień temu dowiedzieliśmy się o szokującej wiadomości, że Lewis Hamilton miał pozytywny wynik testu na COVID. Był zmuszony do wycofania się z Grand Prix Sakhiru i trzeba było poszukać zastępstwa. Był nim George Russell, który musiał “wciskać się do bolidu”. Junior Mercedesa był zmuszony do założenia o rozmiar za małych butów, by zmieścił się do W11. Brytyjczyk z King’s Lynn nieznacznie przegrał batalię o Pole Position z Valtterim Bottasem, a w wyścigu był już o wiele szybszy od Fina. W późniejszej fazie wyścigu dwukrotnie spadło na niego nieszczęście. Za pierwszym razem było zamieszanie z oponami w boksie, a potem złapał kapcia w lewej tylnej oponie.

Po południu dostaliśmy informację, że Lewis wróci do padoku w Abu Zabi. Oznacza to, że Russell wróci do Williamsa, a Jack Aitken jak sam napisał na swoim Twitterze, będzie musiał poszukać drugiego kontrolera i pograć ze Stoffelem Vandoornem.

Lewis otrzymał negatywny rezultat badania na obecność koronawirusa w środę przed zakończeniem okresu samoizolacji w Bahrajnie. Umożliwiło mu to podróż do Abu Zabi w czwartek po południu i po przyjeździe uzyskał wynik negatywny. Lewis wypełnił protokoły wymagane przez FIA do jutrzejszego wejścia do padoku i będzie mógł wziąć udział w weekendowym wyścigu.

Oświadczenie Mercedesa

Hamilton musiał przejść szereg negatywnych testów na koronawirusa w Bahrajnie, zanim opuścił kraj. Po przybyciu do Abu Zabi musiał przejść kwarantannę, zanim uzyskał potwierdzenie kolejnego ujemnego wyniku. FIA stwierdziła, że nie zostanie mu przyznane żadne specjalne zwolnienie i że musi przestrzegać procedur, które są standardowe dla wszystkich.

Protokołów musi trzymać się każdy. Nie ma wyjątków. Aby uzyskać dostęp do padoku Formuły 1, niezbędny jest negatywny wynik testu wstępnego. Później kolejny ujemny rezultat badania jest wymagany nie później niż 24 godziny po przybyciu.

Oświadczenie FIA

Przypomnijmy, że to pierwsza taka absencja Lewisa Hamiltona w całej karierze w F1 odkąd zadebiutował w GP Australii w 2007 roku.

Foto. materiały prasowe zespołu

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *