Redaktor | Fotograf

Pomimo obfitego kamuflażu, można stwierdzić, że nowy Opel Grandland X w odświeżonej wersji prawdopodobnie upodobni się do nowej Mokki.

Opel stara się nieco zmienić swój wizerunek. Widać to zwłaszcza po przejęciu marki przez koncern PSA. Design nowych modeli staje się coraz bardziej sportowy i nowoczesny, a marka odeszła od konserwatywnej stylistyki. Upodabnia się nieco pod tym względem do Peugeota. Jednym z pierwszych owoców połączenia Opla z PSA był model Grandland X. Korzysta on już z technologii zaadaptowanej od koncernu. Teraz jednak nadchodzi czas na lifting, ponieważ model jest już trochę czasu na rynku. Jednak jakie ciekawe zmiany może on przynieść i czym zaskoczy nas nowy Opel Grandland X?

Opel Grandland X
Foto. Motor1

Prawdopodobnie stylistyka auta znacznie zbliży się ku temu, co Opel ostatnio zaprezentował w nowej generacji Mokki. Ta stylistyka wyznaczy nowy styl wśród wszystkich nowych modeli niemieckiej marki. Trzeba przyznać, że całość powinna wyglądać całkiem dobrze, a nieco bardziej nowoczesne i agresywne linie będą dobrze pasować do SUVa tej wielkości. Zmianie ulegnie kształt lamp, a Grandland X otrzyma też nowy grill i zderzaki.

Opel Grandland X
Foto. Motor1

Niestety nie wiadomo, jak będzie wyglądało wnętrze. Wszystko wskazuje jednak na to, że tam obejdzie się bez rewolucji. Wobec tego, będzie ono nieco bardziej konserwatywne niż na przykład w 3008 po liftingu. Pod maską również nie ma się co spodziewać większych zmian. Topową odmianą wciąż będzie 300-konny Hybrid4. W gamie pozostaną zarówno silniki benzynowe, jak i diesle. Napęd trafi na przód lub na 4 koła w najmocniejszej odmianie hybrydowej.

Opel Grandland X
Foto. Motor1

Dość ciekawą zmianą będzie inna nazwa. Grandland prawdopodobnie utraci swoją końcówkę X. Opel postąpił tak ostatnio z mniejszym modelem Crossland, a także z Mokką. Co do designu, nowa stylistyka marki, ma objąć także nową generację Astry, nad którą pracę są coraz bardziej zaawansowane. Z pewnością będzie to dobry krok, który nieco odmieni dość konserwatywne oblicze Opla. Prace nad liftingiem Grandlanda są już zaawansowane, w związku z czym premiera odświeżonej wersji powinna odbyć się jeszcze w tym roku, lub na początku 2022 roku.

Foto. zdjęcia są własnością serwisu Motor1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *