Redaktor | Fotograf

Niestety, Lexus IS 500 F Sport Performance jest dostępny jedynie w USA. Tylko tam udało się do niepozornego sedana przemycić wolnossące V8.

Lexus nadal pokazuje starą dobrą szkołę tworzenia supersedanów. Choć oczywiście Lexus IS 500 nie jest pełnoprawnym modelem z serii F, pod maską wciąż jednak kryje się charakter tych sportowych wersji. Nie jest on też tak wydajny, jak europejscy konkurenci, jednak wciąż ma pazur. Model dopiero niedawno został zaprezentowany, a do salonów trafi dopiero w 2022 roku. Lexus właśnie pokazał także specjalną limitowaną odmianę Launch Edition, która będzie dostępna jedynie tuż po premierze IS 500.

Lexus IS 500 F Sport Performance

Produkcja tej wersji będzie limitowana do jedynie 500 sztuk. Z zewnątrz głównym wyróżnikiem będzie szary kolor nazwany przez Lexusa Incognito. Ta nazwa faktycznie pasuje, ponieważ IS 500 w tym lakierze idealnie wtapia się w miejską dżunglę. Wyróżnikiem tej odmiany są też 19-calowe, kute felgi marki BBS. Trzeba przyznać, że wyglądają bardzo ładnie, a także pozwalają nieco oszczędzić na masie samochodu. Nowy IS 500 wygląda dzięki temu zarówno rasowo, jak i dość elegancko, jak na auto skrywające pod maską ogromne V8.

Lexus IS 500 F Sport Performance

W środku zmiany ograniczają się do zastosowania dwukolorowego wykończenia. Połączenie czarnego i szarego dobrze pasuje do charakteru samochodu. Napis Launch Edition pojawia się także na zegarach podczas odpalania auta. Każdy egzemplarz dostanie także osobną tabliczkę z indywidualnym numerem. Pod maską każdego IS 500 znajdzie się wolnossące, 5-litrowe V8 rozwijające 478 koni mechanicznych i 535 niutonometrów momentu obrotowego. Trzeba przyznać, że jest to jedna z ciekawszych jednostek dostępnych obecnie na rynku.

Lexus IS 500 F Sport Performance

Niestety, nieznany jest jeszcze dokładny cennik nowego modelu. Nie będzie on jednak oferowany w Europie, oczywiście z powodu emisji spalin. Lexus będzie sprzedawał IS 500 F Sport Performance Launch Edition jedynie na rynku amerykańskim. W standardzie tej wersji znajduje się także zmienione zawieszenie adaptacyjne, a także mechanizm różnicowy Torsena. Pozwala to nieco polepszyć właściwości jezdne Lexusa.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *