Prawie cztery lata temu na rynek europejski wypuszczony został rewolucyjny model japońskiego producenta. Dlaczego rewolucyjny? Na Starym Kontynencie Lexus ES zastąpił bowiem model GS, który zniknął z gamy marki.

Po tych kilku latach obecności modelu na rynku, japoński producent aut premium postanowił wprowadzić pewne zmiany. Oprócz daty premiery zmodernizowanej wersji do sieci trafiły również zdjęcia przedstawiające zmiany oraz krótkie wideo. Zaktualizowany Lexus ES ujrzy światło dzienne już 19 kwietnia. Z załączonych przez producenta obrazów wynika, że model przejdzie niewielkie zmiany wizualne. Jedną z nich jest przeprojektowanych części są przednie reflektory, których grafika zostanie zmieniona. Wzór świateł sprawia wrażenie nieco ostrzejszego.

Lexus ES

Zwiastun wideo możemy zatrzymać na momencie pokazania całego tyłu auta. Dzięki temu dostrzec możemy pewne zmiany. Samochód posiada spoiler, który umieszczony jest na tylnej klapie. Sugeruje to, że prawdopodobnie jest to jedna z mocniejszych wersji auta. Nie widzimy jednak żadnego oznaczenia. Warto dodać, że jest to pierwsza generacja modelu ES, która opcjonalnie wyposażona jest w napęd na wszystkie koła. Logo AWD wraz z oznaczeniem wersji znajdować będzie się w prawej dolnej części pokrywy bagażnika. Jeśli chodzi o tylne światła to tutaj zmian nie widać. Wyglądają one na niemalże identyczne w porównaniu do obecnie produkowanej wersji. To samo powiedzieć możemy o tylnym zderzaku wersji F Sport, który również ma taki sam kształt. Samochód przedstawiony na video to amerykańska wersja modelu. Poznać możemy to po rozmiarze tablicy rejestracyjnej. Spodziewaliśmy się, że lifting auta będzie łagodny. Zgodnie z naszymi oczekiwaniami, Lexus nas nie zaskoczył.

Lexus ES

Zmian jest z pewnością więcej niż tych, które widzimy na pierwszy rzut oka. Z pewnością zmiany obejmą wnętrze, które zostanie nieco zmodyfikowane. Nie jesteśmy pewni czy pojawią się one pod maską. Dowiemy się tego w przyszły poniedziałek. Wtedy odkryjemy co lifting przyniesie dla auta. Toyota weźmie udział w Auto Shanghai 19 kwietnie gdzie nie tylko zaprezentuje model ES. Jak wynika z najnowszych informacji japoński producent pokaże swojego pierwszego w pełni elektrycznego SUV-a. Poniżej możecie obejrzeć krótki teaser przygotowany przez Lexusa chwilę przed premierą poliftowego ES.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *