Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

W momencie premiery Nissan Z Proto dał do zrozumienia, że samochody w stylu retro mają sens i warto iść w tym kierunku

Nie da się ukryć, że premiera Nissana Z Proto wywołała nie małe zamieszanie. Oczekiwania wobec samochodu były naprawdę duże i rosły wraz z każdą zapowiedzią. Tak naprawdę czekaliśmy na oficjalne informacje kilka lat, a Z Proto jest dopiero konceptem. Mimo wszystko auto zaskakuje swoim designem, bo łączy klasyczną sylwetkę serii Z z nowoczesnością, na którą czekaliśmy. Nowa “zetka” ma zawierać wszystko to co najlepsze było w dotychczasowych generacjach i stanowić dobry wstęp do ewentualnych przyszłych wariantów. Tutaj pojawia się rola Yasid Design, który pokazuje jaki potencjał skrywa pokazana forma. Jesteście gotowi?

Nissan Z

To co prezentuje nam wprawiony grafik, skupia się na wersji Roadster. Mamy znacznie poszerzone nadwozie, przemodelowaną maskę oraz przedni grill i zmodernizowany tył. Odnośnie przodu warto wspomnieć, że wielu fanów marki narzekało, że producent poszedł nieco na łatwiznę montując wielki prostokąt w przednim pasie. Nie wygląda to źle, ale brak tam jakiegoś większego polotu, chociaż minimalizm jest w cenie. Tak czy inaczej Yasid rozwija początkową myśl i pokazuje nam lepszą stronę nowej “zetki”. Udało się zachować kształt przednich lamp, chociaż tylny pas z kolei został całkiem przemodelowany. Użyto sporo carbonu, pojawiła się wyraźna linia świateł, a całość utrzymana jest w zbitej tonacji i przywołuje na myśl Porsche 944.

Nissan Z

To co widzimy na renderach to przywołanie, a nawet rzekłbym wskazanie dobrej drogi dla produkcyjnego 400Z. Czy pojawi się wersja Roadster? Ciężko powiedzieć, bo raczej nikłe są szanse na pojawienie się auta w Europie nawet jako Coupe. Niska sprzedaż aut sportowych, pandemia koronawirusa i problemy na rynku motoryzacyjnym nie sprzyjają takim szalonym projektom jak Nissan Z Proto w wersji Roadster. Może jednak producent zdecyduje się na taki zabieg w celach marketingowych? Bardzo na to liczmy, bo taka wersja wygląda genialnie, a jeśli dołożymy do tego pakiet NISMO to mamy naprawdę ciekawy samochód. Czyżby się BMW Supra killer?

Nissan Z

Foto. yasiddesign

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *