Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

944 to już klasyk, lecz jeden z fanów przygotował render jak samochód mógłby wyglądać współcześnie obok nowych modeli Panamera i 911

Porsche ma w swojej historii kilka modeli wyjątkowych, które pozwoliły marce przetrwać i umożliwiły produkcję bardziej ekstremalnych samochodów. Model 944 to udoskonalona wersja modelu 924, który był masowym Porsche. Na fali sukcesu pierwszego taniego modelu firma stworzył różne warianty 944 oraz kilka pochodnych samochodów. Teraz TheSketchMonkey przygotował pomysł jak mogłoby wyglądać 944 dzisiaj, w dobie całkowicie innego stylu projektowania.

Baza do renderu nowej wersji

Artysta posłużył się obecnym wyglądem modeli Panamera i 911 stosując na całej pokrywie bagażnika blendę. Nie mogło oczywiście zabraknąć napisu Porsche, a co więcej zastosował sporych rozmiarów dyfuzor. Patrząc na klasyczne 944 to jest duża przepaść stylistyczna. Ładnie komponuje się w całość tylna “lotka”, która nabrał nowych kształtów i jest wyprofilowana w kształcie półokręgu. Felgi zyskały 3 rozmiary, ale wzór pozostał ten sam i jak widać wyglądają bardzo dobrze nawet współcześnie.

Szkoda, że autor nie pokusił się o zmiany również z przodu, bo tam także można konkretnie odświeżyć samochód. Sam pomysł wprowadzenia współczesnej wersji samochodu brzmi jak spełnienie moich najskrytszych marzeń – dlaczego? Jestem fanem zarówno 924 jak i 944, więc możliwość zobaczenia nowej w salonach byłaby wydarzeniem nie do opisania. Obecnie nie ma miejsca w gamie Porsche na taki samochód, tym bardziej, że 944 to sportowe auto z silnikiem z przodu. Przy okazji odświeżenia modelu przydałoby się zwiększyć nieco moc, bo standardowe 150 KM to nieco za mało.

Foto. TheSketchMonkey

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *