Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Był Golf, był Leon i był Focus, więc teraz czas na zabawę w zgaduj zgadula z Peugeotem i modelem 308, który przechodzi testy

Jakiś czas temu spotkałem się z opinią, że “Ten Peugeot to nic nie robi w kierunku rozwoju, 308 jak nie było tak nie ma i nawet nic od nich nie słychać”. Jak widać, Francuzi testują nowego 308 bardzo aktywnie i udało się nawet fotografowi przyłapać wnętrze samochodu. Oczywiście jest częściowy kamuflaż, ale najważniejsze widać, czyli wielki ekran na środku konsoli. Wstępnie możemy powiedzieć, że Peugeot bardzo mocno rozwinął swój dotychczasowy system, chociaż w modelach 508 czy 3008 i tak był na bardzo wysokim poziomie. Peugeot jednak nie spoczywa na laurach i chce gonić Renault, które obecnie oferuje jeden z lepszych systemów informatyczno-rozrywkowych nie tylko w swoim segemncie, ale wśród wszystkich producentów. Pojawia się pytanie na jakim etapie są prace i kiedy możemy spodziewać się jakiś szczegółów odnośnie auta?

Nie pojawiły się jeszcze zdjęcia samochodu z zewnątrz, nad czym ubolewamy, bo po ostatnich premierach Golfa czy Leona oczekiwalibyśmy dosyć sporo. Modele 208 i 2008 sporo zdradzają w kwestii wyglądu nowego 308, bo ten będzie czerpał stylistykę od mniejszych braci. Jednak auto musi zachwycić czymś więcej, bo w planach jest powrót na rynek amerykański z pomocą koncernu FCA. Właściwie to w ramach sojuszu PSA-FCA, bo te marki figurują już jako jedność w wyniku fuzji. Dla Peugeota Ameryka jest dosyć ważna, bo to nie jest wejście na nowy rynek, ale powrót po kilkudziesięciu latach. Obecnie żadna marka z koncernu PSA nie sprzedaje swoich samochodów za Wielką Wodą, ale to FCA mające tak solidną pozycję może pomóc.

Czekamy na więcej zdjęć z testów 308, bo na obecną chwilę ciężko powiedzieć cokolwiek na temat 308. Auto jest tajemnicą, chociaż możemy spodziewać się stylistyki już wszystkim znanej. Podobno nowy 308 ma stanąć do walki z Golfem w wariantach sportowych. Zwiastunem tego ma być 508 SE o mocy ponad 400 KM z układu hybrydowego. Czy zobaczymy 308 zdolnego konkurować chociażby z Golfem R albo AMG A35? Miejmy nadzieję, że tak, bo 508 wprowadził spory powiew świeżości na rynek swoimi agresywnymi kształtami i eleganckimi wyglądem, dlatego przed 308 spore wyzwanie.

Foto. Cochespias

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *