Po siedmiu godzinach 24h Le Mans polscy fani mogą być niezwykle zadowoleni – ekipa Roberta Kubicy prowadzi w klasie LMP2, a Inter Europol Competition zajmuje 6. lokatę w LMP2.

Chaos, spokój i jeszcze większy chaos – tak możemy opisać pierwsze godziny 24h Le Mans, które na dobre rozpoczęło się kilka minut po godzinie 16:00. Ze względu na obfite opady deszczu zarządzono bowiem drugie okrążenie formujące. Niemal od razu otrzymaliśmy ogromne emocje – Toyota #8 została obrócona przez jeden z samochodów Glickenhausa i miała olbrzymie problemy z dojechaniem do alei serwisowej. Wiele działo się również z tyłu, lecz dla polskich kibiców najważniejszy był fenomenalny start Roberta Kubicy, który momentalnie wskoczył na prowadzenie w klasie LMP2. Świetnie wystrzelili również popularni Piekarze, czyli polski zespół Inter Europol Competition – niemal natychmiast zyskali oni parę pozycji.

Niestety dla Roberta im dalej w las, tym gorzej. Polak nie dysponował najlepszym tempem i konsekwentnie tracił kolejne pozycje na rzecz innych załóg. Swoją zmianę kończył dopiero na dziesiątej pozycji. Czego nie zdołał zrobić Kubica, uczynili jego kompani – Yifei Ye oraz Louis Deletraz. Chińczyk oraz Szwajcar pojechali świetnie i wykorzystując problemy rywali zdołali wprowadzić WRT #41 na pozycję lidera klasy LMP2 i czwarte miejsce w ogólnej klasyfikacji wyścigu.

24h Le Mans

W LMP2 bowiem działo się naprawdę sporo i trudno jest zliczyć wszystkie kraksy, jakie wydarzyły się zaraz po godzinie 21:00. Odpadło parę ekip, a jeszcze więcej wpadło w niemałe tarapaty. Na szczęście zarówno WRT, jak i polski Inter Europol Competition uniknęli nieprzyjemnych przygód i jadą na świetnych pozycjach – IEC aktualnie znajduje się na szóstej pozycji w klasie LMP2 oraz na dziesiątym miejscu w klasyfikacji generalnej.

Wszystkie wydarzenia możecie bez problemu prześledzić w naszej nieprzerwanej, 24-godzinnej relacji na żywo, którą znajdziecie tutaj. Zachęcamy do przeżywania tego wyścigu razem z nami, gdyż noc na Circuit de la Sarthe szykuje się niezwykle emocjonująco!

Foto. WRT; Inter Europol Competition

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *