Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Polska, obok Włoch i Hiszpanii, jest jednym z trzech pierwszych krajów w Europie, w których Kia Motors uruchomiła usługę KiaCharge, ułatwiającą korzystanie z publicznych ładowarek użytkownikom samochodów elektrycznych i hybrydowych typu plug-in.

Za sprawą usługi KiaCharge właściciele aut elektrycznych i hybrydowych typu plug-in uzyskują dostęp do największej sieci ładowania w Europie i mogą z niej korzystać przy użyciu jednej karty i jednej aplikacji. W ramach usługi KiaCharge dostępne są 3 atrakcyjne taryfy, dostosowane do indywidualnych potrzeb kierowców. Za korzystanie z ładowarek różnych operatorów otrzymuje się jedną fakturę. Usługa KiaCharge, we współpracy z Digital Charging Solutions (DCS), zapewnia dostęp do ponad 170.000 punktów ładowania w 29 krajach w Europie.

Po zarejestrowaniu na stronie kiacharge.com użytkownicy uzyskują dostęp do punktów ładowania wszystkich głównych operatorów w Europie za pośrednictwem jednej usługi. Za sprawą eRoamingu samochody elektryczne i hybrydowe typu plug-in można ładować niemal w całej Europie bez konieczności podpisywania umów osobno z każdym z dostawców. Płatności dokonuje się raz w miesiącu na podstawie jednej faktury.

KiaCharge

„Dla wielu potencjalnych nabywców infrastruktura stacji ładowania i dostępność punktów ładowania są jednymi z głównych obaw przed podjęciem decyzji o zakupie samochodu elektrycznego czy hybrydowego typu plug-in. Dzięki kompleksowej i łatwej w użyciu usłudze KiaCharge – oferowanej dla użytkowników aut marki Kia i dostępnej z jednego konta – sprawiamy, że ​​ładowanie auta elektrycznego czy hybrydy typu plug-in przestaje być problemem”.

powiedział Emilio Herrera, Dyrektor Operacyjny Kia Motors w Europie

Za sprawą postępu w konstrukcji akumulatorów systematycznie zwiększa się odległość, jaką mogą pokonać samochody napędzane energią elektryczną. Na przykład Kia e-Niro, wyposażona w akumulator o pojemności energetycznej 64 kWh, na jednym ładowaniu może przejechać do 455 km. Elektryczny crossover marki Kia znakomicie łączy wszechstronność z dużym zasięgiem i zerową emisją.

Z badania agencji McKinsey – przeprowadzonego w sierpniu 2018 roku – wynika, że w ciągu najbliższych 10 lat zapotrzebowanie na publiczne stacje ładowania wzrośnie o 35 procent. W nadchodzących latach coraz więcej kierowców zdecyduje się na przesiadkę z samochodu napędzanego spalinową jednostką napędową na auto z silnikiem elektrycznym.

KiaCharge

KiaCharge – jedno konto, które działa w całej Europie

Dzięki usłudze KiaCharge i eRoamingowi Kia oferuje swoim klientom możliwość ładowania samochodów w całej Europie. eRoaming umożliwia korzystanie z wielu stacji ładowania bez konieczności podpisywania dodatkowych umów z innymi dostawcami. Usługa KiaCharge zapewnia wygodę podróżowania szczególnie podczas dłuższych tras oraz zagranicą.

Wraz z nową usługą została uruchomiona nowa strona internetowa, która zawiera wszystkie istotne informacje, w tym szczegóły na temat elektrycznych i hybrydowych (PHEV) modeli marki Kia, taryf, sieci ładowania i zarządzania kontem. Funkcjonowanie usługi KiaCharge można ulepszyć instalując na smartfonie aplikację, która umożliwia planowanie trasy i pomaga w znalezieniu stacji ładowania wzdłuż trasy lub w miejscu docelowym. Dostępne punkty ładowania można znaleźć również za pośrednictwem systemu multimedialnego w samochodzie.

KiaCharge

Dzięki usłudze KiaCharge użytkownicy zyskują dostęp do rozbudowanej sieci stacji ładowania za pomocą jednej karty typu RFID (radio-frequency identification) lub aplikacji. Informacje o punktach ładowania obejmują status ładowarki (zajęta/wolna), dojazd, wymagany kabel do ładowania itp. W 2021 roku zadebiutuje nowy elektryczny model marki Kia, w którym wszystkie informacje na temat punktów ładowania będą dostępne w nawigacji. Ta sama baza danych będzie zasilała zarówno aplikację, jak i system nawigacyjny.

Taryfy dostępne w usłudze KiaCharge:

  • Easy – dla osób, które rzadko korzystają z publicznej infrastruktury,
  • Plus – dla osób które intensywnie korzystają z ładowarek publicznych, z atrakcyjnymi stawkami za pobraną kWh,
  • Advanced – zapewnia stałe ceny, niezależnie od wybranego operatora. Taryfa adresowana do klientów firmowych i managerów, którzy zarządzają flotą samochodów. Dzięki usłudze KiaCharge, na podstawie jednej zbiorczej faktury w miesiącu, łatwo mogą oni obliczyć koszt użytkowania auta elektrycznego.

Debiut usługi KiaCharge w Europie

W pierwszej kolejności usługa KiaCharge zostanie uruchomiona w siedmiu europejskich krajach – do Polski, Włoch i Hiszpanii wkrótce dołączą Austria, Francja, Niemcy i Szwajcaria. W czwartym kwartale 2020 roku usługa zacznie działać również w Wielkiej Brytanii. Stopniowo usługą KiaCharge będą objęte kolejne europejskie kraje.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *