Redaktor | Fotograf

Debiut Volkswagena Tiguan X może dać możliwość klientom zakupu auta podobnego do Audi Q3 Sportback w zdecydowanie niższej cenie, czy to się uda?

Dotychczas SUV’y Coupe były domeną marek premium. Wyróżniają się one przede wszystkim ciekawym, choć kontrowersyjnym designem. Volkswagen wraz ze swoim Tiguanem X, chce stworzyć takie auto z nieco bardziej przystępną ceną. Auto jest już testowane i choć nadal jest w kamuflażu pojawiły się już pierwsze rendery. Co ciekawe, ma mieć ono dużo wspólnego z Audi Q3 Sportback, które to reprezentuje nieco wyższy segment i przy okazji kosztuje znacznie więcej. Zatem czy Tiguan X wyleczy problemy Audi?

Tiguan X

Wstępne rendery Kolesa.ru pokazują, jak auto może wyglądać w wersji wyposażenia R-line. Opiera się on na poprzednich renderach strony oraz na przeciekach prototypów, które już jeżdżą. SUV Coupe Volkswagena ma być oparty na Tiguanie Allspace, który ma nieco przedłużony rozstaw osi. Pokazuje to, że głównym rynkiem zbytu Tiguana X będą Chiny. Miejsce dla pasażerów z tyłu na tym rynku jest szczególnie ważne. Gama silnikowa prawdopodobnie również będzie się pokrywała z wersją Allspace. A zatem silniki benzynowe o mocy do 220 koni oraz diesle 2.0 TDI o mocy do 240 koni. Niewykluczona jest również wersja sportowa R, być może bliźniacza do tej z nowego Arteona.

Tiguan X

Tiguan X prawdopodobnie zadebiutuje jeszcze w tym roku w Chinach. Bez wątpienia będzie on tam hitem sprzedaży. Czy auto trafi na inne rynki? Na ostateczną odpowiedź na to pytanie będziemy musieli poczekać do oficjalnej premiery auta. Niewykluczone, że trafi na rynek europejski, gdzie SUV’y Coupe również bardzo dobrze się sprzedają. Ostatnio pisaliśmy, że Volvo zamierza wprowadzić SUV’y Coupe, aby poprawić osiągi swoich samochodów elektrycznych, bo takie auta charakteryzują się lepszą aerodynamiką. Może dla Volkswagen też będzie to dobra droga?

Foto. Kolesa.ru

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *