Z informacji prasowych wynika, że niemiecki producent po udanej próbie wstawienia na rynek Passata GTE, zamierza wprowadzić jeszcze dwa modele, które również zostaną zelektryfikowane. Volkswagen ogłasza, że łącznie z liftingiem model Arteon oraz Tiguan dostaną nowe jednostki napędowe.

Od jakiegoś czasu Volkswagen przekonuje nas, że wraz z liftingiem auta otrzymają topowe wersje wyposażenia oraz, co cieszy nas najbardziej, wersję R. Dziś dotarła do nas informacja, że Arteon oraz Tiguan zostaną również zelektryfikowane. Jak donosi producent pierwsze egzemplarze tych aut będą dostępne dla klientów już pod koniec obecnego roku. Warto dodać, że w przypadku Arteona zmiany oraz nowe technologię będą dostępne również w wersji Wagon.

Jako ciekawostkę warto dodać, że Tiguan GTE jest dostępny już na rynku od 2019 roku. Zdziwienie? No właśnie. Niestety ta wersja przeznaczona jest jedynie na rynek chiński. Napęd jaki jest w nim zastosowany to nic innego niż aktualnie w europejskich GTE. Silnik benzynowy o pojemności 1,4 litra połączony z silnikiem elektrycznym. Razem uzyskują moc 208 koni mechanicznych. Auto od 0 do 100 km/h rozpędza się w czasie 8,1 sekundy, a prędkość maksymalna ograniczona jest elektronicznie do 200 km/h. Chiński hybrydowy Tiguan na pełnej baterii przejeżdża około 50 kilometrów.

Volkswagen Arteon

Prawdopodobnie europejskie odmiany GTE obu tych aut nie będą zaskoczeniem jeżeli chodzi o napęd, z którego będą korzystały. Podobnie jak w Passacie GTE w Arteonie oraz Tiguanie zostaną wykorzystane silniki o łącznej mocy 215 koni mechanicznych, dysponujące momentem obrotowym na poziomie 400 Nm. Modernizacja powinna zostać ujawniona w najbliższych miesiącach, a pierwsze auta trafią do klientów pod koniec tego roku lub na początku 2021. Co więcej, w najbliższym czasie pojawi się również Volkswagen Arteon R, czyli topowa wersja o mocy co najmniej 300 KM.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *