Dokładnie tydzień temu firma G-Power pokazała światu BMW M8 skonfigurowane we własnym stylu. Dziś pokazane zostały zdjęcia przedstawiające krzykliwe M5, którego modyfikację nie ograniczają się jedynie do wizualnych.

Hurricane RS, bo taką nazwę nosi to auto, zostało jak widać na zdjęciach zbudowane na bazie BMW M5. Z zewnątrz auto wyróżnia się przede wszystkim lakierem, którego nie położymy na swoje auto w salonie. Jeżeli chcemy aby tuner wyposażył nasze auto w ten lakier musimy przyszykować nasz portfel na wydatek rzędu 20 tysięcy złotych, a to dopiero początek. Dodatki z włókna węglowego, łącznie z maską to kolejne 20 tysięcy. Autorem tego samochodu jest nie kto inny jak niemiecka firma G-Power.

G-Power

Auto wyposażone jest w obręcze 21-calowe. Ich łączny koszt wraz z oponami Michelin przekracza 40 tysięcy złotych. Podobnie jak inne ulepszenia niestandardowy układ wydechowy do M5 kosztuje kolejne niecałe 40 tysięcy. Zdecydowanie największą zmianę jaką przeszło auto, znajduję się pod maską. Podwójnie doładowana jednostka 4.4 V8 otrzymała modyfikacje, które pozwoliły na osiągnięcie 830 koni mechanicznych oraz moment obrotowy przekraczający “skromne” 1000 Nm. Sprint do “setki” zajmuję teraz 2,5 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 350 km/h. Mało tego, w celu ochrony opon prędkość ta została ograniczona elektronicznie.

Wzrost mocy o ponad 200 koni mechanicznych udało się uzyskać dzięki zastosowaniu niestandardowej pary turbosprężarek (kolejne 40 tysięcy), wyżej wspomnianego układu wydechowego oraz oprogramowaniu. Plotka głosi, że niemiecki producent sam da więcej mocy dla M5 tworząc odmianę CS. Moc pojazdu ma przekroczyć 615 koni mechanicznych. Aktualnie nie są to jednak potwierdzone informację, ale wydają się bardzo prawdopodobne, patrząc na to, że seria 5 przejdzie lifting. Może wraz z nim BMW podejmie się próby “ulepszenia” auta. G-Power jednak pokazało, że auto ma spory potencjał.

G-Power

Foto. materiały prasowe tunera

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *