Ugo Ugochukwu podpisał kontrakt z McLarenem. Amerykanin dostanie wsparcie od zespołu, który pomoże mu rozwinąć się na szczeblach kariery.

Ugo Ugochukwu to amerykański talent, który jest mistrzem Europy OKJ z zeszłego roku. Amerykanin zaczął swoją przygodę kartingową w 2013 roku. Ugochukwu startował już w Stanach Zjednoczonych i Europie, a obecnie ściga się w klasie kartingowej OK Senior. Ugochukwu to bez wątpienia jeden z największych talentów na scenie kartingowej, a jeżeli zespół z dużą tradycją oraz historią w królowej sportów motorowych interesuje się kimś, to oznacza, że jest wartościowy. McLaren słynął z takich zabiegów, gdy brał pod swoje skrzydła młodych i utalentowanych kierowców. Jednym z oczywistych przykładów jest Lewis Hamilton, który w 1997 roku podpisał identyczną umowę jak Amerykanin. Wszyscy doskonale wiedzą jak dalej się to potoczyło.

Zespół z Woking jest zainteresowany usługami Amerykanina na przyszłościowe plany. Może to oznaczać, że droga do F1 staje się dla Ugo coraz bardziej klarowna i za parę lat zobaczymy ponownie kierowcę z USA na polach startowych najpiękniejszego sportu motorowego. Młodzieniec z Nowego Jorku na pewno marzył o takiej chwili w swoim jeszcze krótkim życiu.

Jestem zaszczycony, że podpisałem kontrakt z tak kultowym zespołem, jakim jest McLaren Racing na tak wczesnym etapie mojej kariery. Wsparcie McLarena jest fantastyczne i marzy o nim każdy młody kierowca. W tej chwili koncentruję się na rozwoju jako kierowca, więc bycie w McLarenie może pomóc mi tylko na torze i poza nim.

Ugo Ugochukwu

Również szefowie zespołu byli pod wrażeniem małoletniego talentu i wypowiadali się w superlatywach.

Z zainteresowaniem obserwowaliśmy postępy Ugo, więc kiedy pojawiła się możliwość podpisania z nim umowy, bez wahania ruszyliśmy do przodu. Teraz skupimy się na zapewnieniu Ugo odpowiedniego wsparcia, gdy będzie tego potrzebował, aby pomóc mu wykorzystać swój potencjał.

Zak Brown, szef McLarena

Ugo to obiecujący młody talent z dużymi perspektywami rozwoju. Chociaż jest jeszcze na wczesnym etapie swojej kariery, jasne jest, że ma składniki, aby odnieść sukces w tym sporcie. Ta umowa odzwierciedla nasze nowe podejście do identyfikowania i wspierania nowych talentów.

Andreas Seidl, szef zespołu McLaren Racing
Ugo Ugochukwu

Foto. materiały prasowe zespołu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *