Nikt nie spodziewał się wielkich zmian w malowaniu i takowych nie otrzymaliśmy. McLaren jednak nadal świetnie się prezentuje.

McLaren zeszły sezon zakończył na fantastycznym trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej konstruktorów. Zak Brown i Andreas Seidl zdołali przywrócić ekipie z Woking konkurencyjność i nadzieję na lepsze jutro. Co prawda Carlos Sainz, który w barwach McLarena jeździł bez dwóch zdań najlepiej w karierze został wyciągnięty przez Ferrari, lecz w zamian za Hiszpana ściągnięty został Daniel Ricciardo, co było niewątpliwie szokującym ruchem. W dobrej formie jest również Lando Norris, a to do spółki z solidnym autem, konsekwencją w działaniu i dobrym zarządzaniem brzmi jak przepis na sukces. Zanim jednak Daniel i Lando wsiądą za kółko, wypada zaprezentować sam bolid. To miało miejsce dzisiaj o 20:00.

Sama konferencja rozpoczęła się od krótkiego klipu, w którym przeplatały się urywki nagrań Bruce’a McLarena oraz ujęć z poprzedniego sezonu. Potem na scenę czarnymi McLarenami wjechały jedne z gwiazd dzisiejszego wieczoru – Lando Norris oraz Daniel Ricciardo. Po kilku rozmowach z tą dwójką przyszedł czas na gwóźdź programu – tworzenie przez Norrisa i Ricciardo nowego hymnu McLarena!

Zaraz, co?

Dzięki temu materiałowi przez chwilę można było zapomnieć, że jest się na prezentacji bolidu. Chemia między chłopakami imponuje. Nie można jednak zapominać, po co wszyscy się zebrali. w końcu został nam ujawniony MCL35M.

McLaren MCL35M

Literka “M” w nazwie powinna dać nam do zrozumienia, że nie powinniśmy. MCL35M jest bowiem zbudowany na bazie zeszłorocznego samochodu. Zmiany w malowaniu są dosłownie kosmetyczne – kolorami przewodnimi są dalej pomarańczowy – teraz trochę bardziej matowy – oraz lekko ciemniejszy niebieski. Połączenie nadal zniewalające. Widać tez zmiany w kształcie lusterek oraz airboxów, lecz na analizę przejdzie jeszcze czas. Na gorąco można jedynie stwierdzić, że samochód nadal prezentuje się zjawiskowo! Jutro zespół uda się na Silverstone, by przeprowadzić swój dzień filmowy. Powinniśmy więc już za niedługo otrzymać więcej materiałów z MCL35M w roli głównej!

McLaren MCL35M

Foto. @mclarenF1

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *