Jak wynika z informacji prasowych premiera nowej generacji BMW serii 4 odbędzie się w czerwcu tego roku. Coraz to nowsze zdjęcia szpiegowskie modelu (zarówno serii 4 jak i M4) przedstawiają auto z mniejszą ilością kamuflażu, dzięki czemu możemy dowiedzieć się czegoś więcej jeszcze przed debiutem.

Na filmie od chłopaków z kanału statesidesupercars zaobserwować możemy zakamuflowaną, najmocniejszą odmianę BMW 4. Jest to oczywiście BMW M4. Styl jazdy pokazany na filmiku nie powoduje wątpliwości, że niemiecki producent jest w ostatniej fazie testów, a auta są już w pełni dopracowane. BMW M4 wyposażone będzie w turbodoładowany 3-litrowy silnik benzynowy o mocy 500 koni mechanicznych. Prawdopodobnie moc przenoszona będzie na wszystkie cztery koła (xDrive) za pomocą dwusprzęgłowej skrzyni automatycznej. Dostępna również będzie odmiana z napędem jedynie na tył, będziemy mogli skonfigurować ją tylko i wyłącznie ze skrzynią manualną.

m4

Kolejny film przedstawia mniej hardkorowe odmiany auta. Są nimi oczywiście wersje M440i Cabrio oraz Coupe. Choć auta nie są tak szybkie jak M4, jak widać po powyższym wideo potrafią zaskoczyć. I takie właśnie mają być. Nie doznamy w nich emocji rodem z M4, ale będziemy mieli pewność, że mamy auto uniwersalne, które potrafi zaskoczyć nie tylko osiągami, ale również komfortem podróżowania. Do napędu wyżej wymienionych wersji posłuży również 3-litrowy silnik benzynowy. Moc jednostki wynosiła będzie 369 koni mechanicznych. Auto wyposażone będzie w napęd na wszystkie koła oraz ośmiobiegową skrzynię automatyczną.

m4

Premiera najnowszej generacji BMW Serii 4 Coupe nastąpi w przyszłym miesiącu. Wtedy też będziemy mogli zobaczyć modele M440i, ale na premierę M4 przyjdzie poczekać nam prawdopodobnie do końca obecnego roku. Obecnie BMW serii 4 posiada jeszcze wersję Gran Coupe. Nowa generacja o takim właśnie nadwoziu nie zadebiutuje z pewnością w tym roku. Nastąpi to prawdopodobnie dopiero w 2022 roku.

Foto. Automotive Mike

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *