Redaktor | Fotograf

Jeśli Volkswagen będzie chciał rozwijać swoją gamę o nowe SUV’y to Tiguan Coupe jest najlepszą możliwością na wprowadzenie nowego modelu tanim kosztem

Nadeszły czasy, gdy SUV’y Coupe stały się obiektem pożądania zarówno konsumentów jak i producentów. Każdy dąży do posiadania takiego modelu w gamie. Niektórzy jednak przespali początkowy okres ich popularności i próbują teraz to odrobić. Jedną z takich marek jest Volkswagen, który pomimo ofensywy modeli typu SUV, nie zdecydował się na wprowadzenie żadnego w wersji Coupe. Teraz niemiecki potentat planuje wprowadzić na rynek Tiguana w takiej wersji – przed wami Tiguan Coupe.

Tiguan Coupe

Nowy model prawdopodobnie będzie oparty na Tiguanie Allspace, który jest dłuższy od zwykłej wersji. Nie wiadomo jeszcze, na jakich rynkach będzie oferowany nowy model, ale prawdopodobnie będzie on dostępny w Europie. Stylistyka prawdopodobnie będzie podobna do pozostałych aut z tego segmentu. Cechą charakterystyczną będzie ścięty tył, co nada autu nieco bardziej agresywnego wyglądu.

Tiguan Coupe

Jednak gama silnikowa nie będzie prawdopodobnie odbiegała od tej znanej z podstawowych Tiguanów. Zatem w ofercie będą silniki benzynowe 1.5 TSI oraz 2.0 TSI, a także diesle 2.0 TDI. Zapewne otrzymamy również wersje z napędem na 4 koła. Niewykluczona jest również wersja R. Wymiary auta będą niewiele większe od Audi Q3 Sportback, czyli auta z tego samego koncernu.

Lepiej późno niż wcale. To stwierdzenie najlepiej obrazuje Tiguana Coupe. Choć auto nadal nie doczekało się prezentacji, mogliśmy już spotkać jego zakamuflowane prototypy w Chinach. Z pewnością nie będzie to ostatnie słowo VW w tym segmencie, z racji, że nabiera on popularności. Być może doczekamy się również Touarega lub T-Roca Coupe.

Render: Kolesa.ru Zdjęcia: Autohome

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *