Prezentowana przez niemieckiego producenta wersja nadwoziowa nowego Q3 może okazać się strzałem w dziesiątkę przy obecnej sytuacji rynkowej

Audi nie zaskakuje, tak jak większość producentów stara się wprowadzić odświeżone wersje znanych konsumentom modeli. Tym razem padło na Q3, przypominający coupe tego modelu samochód został zaprezentowany przez producenta. Nowy kształt nadwozia został osiągnięty bez potrzeby zmiany płyty podłogowej. Ścięty dach oraz liczne przetłoczenia nadają nowemu crossoverowi bardziej “sportowy” wygląd. Nachylony dach jest jednogłośnie największa zmianą odróżniającą Q3 Sportback od modelu standardowego, jednak jak możemy się spodziewać to nie jedyna zmiana.

Trudno przegapić zmiany z tyłu pojazdu, aby dostosować się do usportowionej stylistyki pojazdu Audi dodało do tylnego zderzaka dyfuzor. Sportback wydaję być się dużo dłuższy niż standardowy model, jednak różnica pomiędzy nimi wynosi jedynie niecałe 16 milimetrów. Co z jednostkami napędowymi? Najmocniejszym ogniwem tego samochodu, do walki z niemiecką konkurencją, jest turbodoładowany 2 litrowy silnik o mocy 230 koni mechanicznych. Dla miłośników silników wysokoprężnych Audi przygotuje dwie odmiany ukochanego TDI – mocniejsza 190 konna oraz słabsza o mocy 150 koni mechanicznych. Wszystkie wersję będzie można zamawiać z siedmiostopniową, dwusprzęgłową skrzynią S Tronic oraz napędem Quattro

We wnętrzu nie dzieję się nic nadzwyczajnego w porównaniu do standardowego Q3. W zależności od wersji do wyboru będzie 10 lub 12 calowy ekran informacyjno – rozrywkowy. Jak deklaruje producent bagażnik może pomieścić maksymalnie 530 litrów, wygląda na to że Q3 Sportback będzie nie tylko dobrze wyglądającym crossoverem, ale również praktycznym. Dla porównania bagażnik w BMW X2 jest w stanie pomieścić maksymalni 470 litrów.

Samochody mają trafić do europejskich salonów w listopadzie obecnego roku. Ceny nie zostały jeszcze ujawnione, możemy spodziewać się ich bliżej premiery crossovera.

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *