Redaktor | Fotograf

Choć nowa generacja Opla Astry miała swój oficjalny debiut już jakiś czas temu, nadal brakuje w ofercie wersji kombi. Ta jednak jest już intensywnie testowana. W związku z tym Kolesa.ru pokusiła się o render nowej generacji Astry kombi. Właśnie tak prawdopodobnie będzie wyglądała. Rewolucji względem odmiany hatchback nie ma, ale stylistyka jest ciekawa.

Opel Astra to jeden z modeli, którego nowa generacja zawsze wzbudza emocje. Jest to w końcu jeden z najpopularniejszych aut w swojej klasie. Niestety, już od poprzedniej generacji w gamie zabrakło wersji 3 drzwiowej GTC. Pozostały jedynie 5-drzwiowy hatchback i kombi. Nie tak dawno zaprezentowano nową generację Astry, jednak jedynie w tej pierwszej odmianie. Kombi póki co jest intensywnie testowane. Kolesa.ru pokusiła się o przygotowanie renderu tej odmiany, dzięki czemu możemy zobaczyć, jak będzie wyglądała bez kamuflażu.

Tak prawdopodobnie będzie wyglądała wersja kombi nowego Opla Astry

Dużych różnic względem wersji hatchback nie ma. Oczywiście kombi jest nieco dłuższe, a jego tył nieco bardziej kwadratowy, jednak nadal zachowuje on stylistykę mniej praktycznej odmiany. Design jest dość agresywny i nowoczesny. Ma on też sporo wspólnego z Peugeotem, z którym Opel jest teraz w jednym koncernie. Ostre linie są widoczne zwłaszcza na lampach. Może on się jednak podobać, zwłaszcza, że Astra zyskuje dzięki niemu sportowego charakteru.

Tak prawdopodobnie będzie wyglądała wersja kombi nowego Opla Astry

Pod względem technicznym nowa generacja Astry dzieli praktycznie wszystko z modelem 308. W przypadku wersji kombi odpowiednikiem będzie oczywiście 308 SW. Możemy się więc spodziewać, że pod maską praktyczniejszej odmiany Astry znajdziemy silnik benzynowy 1.2 Puretech, odmianę hybrydową opartą na silniku 1.6, a także wersje z silnikiem wysokoprężnym 1.5. Niestety, nie ma co oczekiwać bardziej sportowych wersji, a o powrocie OPC czy GSi nie ma co nawet marzyć. Możliwe, że w 2023 roku pojawi się jednak odmiana elektryczna. Główną konkurencją Astry Kombi będzie Skoda Octavia, a także Volkswagen Golf Variant. Na rynek Opel Astra w wersji kombi trafi prawdopodobnie już w przyszłym roku.

Render: Kolesa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *