Redaktor | Fotograf

Coraz więcej producentów decyduje się na prezentacje w pełni elektrycznych odmian swoich modeli. Nie inaczej będzie z Oplem, który zapowiedział, że już w 2023 roku na rynku pojawi się elektryczna odmiana Astry, czyli Astra-e. Do 2028 marka ma stać się w pełni elektryczna. Opel planuje jednak przyzwyczajać klientów już wcześniej.

W obecnych czasach niemal wszyscy przyzwyczailiśmy się już do newsów na temat samochodów elektrycznych. Niemal codziennie dowiadujemy się o nowych modelach z takim napędem lub o kolejnych obietnicach producentów o przejściu na taki rodzaj napędu. Wielu z nich podało już konkretne daty. W przypadku Opla ma być to 2028 rok, jednak już wcześniej niemiecki producent zaprezentuje wiele modeli elektrycznych. Właśnie zapowiedziano, że jednym z nich ma być nowe wcielenie Astry. W 2023 ma pojawić się jej odmiana na prąd.

Opel zaprezentuje w 2023 roku w pełni elektryczny wariant nowej Astry

Nowa generacja Astry została już zaprezentowana. Póki co jednak, ma w ofercie odmianę hybrydową typu plug-in. Należy jednak pamiętać, że Opel korzysta z platformy EMP2, która jest dostępna przykładowo w Peugeocie 308. Francuski kompakt również ma w swojej gamie odmiany hybrydowe. Platforma ta umożliwia też zastosowanie napędu elektrycznego. W związku z tym Astra otrzyma pełną gamę najróżniejszych wersji. Od diesla, przez benzynę, po w pełni elektryczną odmianę. Jest to najszersza gama w historii modelu.

Opel zaprezentuje w 2023 roku w pełni elektryczny wariant nowej Astry

Już niedługo gama elektrycznych Opli będzie naprawdę rozległa. Od małej, miejskiej Corsy-e, przez crossovera Mokkę-e, Astrę-e, po dostawcze modele. Stylistyka elektrycznej Astry prawdopodobnie nie będzie znacząco odbiegała od obecnej Astry. Zapewne otrzyma kilka smaczków, które pomogą odróżnić ją od spalinowych odmian. Jeśli Opel postara się o mocniejszą wersję, możliwe że logo OPC lub GSI wróci do Astry po małej przerwie. Będzie to jednak z pewnością odmiana w pełni elektryczna. Całość z pewnością będzie się dobrze wpisywać w obecne trendy. Jeśli elektryczna wersja Astry zapewni dobry zasięg i przyzwoite osiągi, z pewnością zostanie zauważona przez klientów.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *