Redaktor | Fotograf

Flagowa limuzyna Skody jest już na rynku od jakiegoś czasu. Nowa generacja zbliża się wielkimi krokami. Oto jak może wyglądać nowy Superb. Render został przygotowany na podstawie oficjalnych szkiców producenta. Podobnie jak w poprzedniej generacji, design będzie zbliżony do mniejszej Octavii.

Skoda oferuje Superba już od wielu lat. Przez czas swojej obecności na rynku zyskał on wielu oddanych klientów. Nic więc dziwnego, że czeski producent musi się postarać aby przy okazji premiery kolejnej generacji nic nie zepsuć. Wszystko wskazuje jednak na to, że rewolucji stylistycznej nie będzie. Dzięki szkicom udostępnionym przez Skodę, Kolesa.ru stworzyła render. Zapewne końcowy design nowej generacji modelu Superb będzie mocno zbliżony właśnie do tych renderów.

Tak prawdopodobnie będzie wyglądała nowa generacja Skody Superb

Z zewnątrz Superb wydaje się być bardzo podobny do nowej generacji Octavii. Oczywiście, przez swoje wymiary jest nieco bardziej masywny, jednak ogólny design jest zbliżony. W stosunku do obecnej generacji z przodu pojawi się nieco większy grill, a światła będą bardziej smukłe. Sprawiają one wrażenie podobnych do tych z obecnej Klasy S. Jeśli chodzi o wymiary, nowy Superb będzie zapewne jeszcze nieco większy. W związku z tym jego praktyczność znów będzie się wyróżniać na tle swojego segmentu. Skoda lubi tworzyć modele, które są raczej większe niż średnia danej klasy. Dzięki temu mają one dużo więcej miejsca w środku niż konkurencja.

Tak prawdopodobnie będzie wyglądała nowa generacja Skody Superb

Jeśli chodzi o gamę silnikową, możemy się spodziewać podobnych jednostek jak w obecnej generacji. Pojawi się więc zapewne hybryda, oparta o silnik 1.4 TSI. Podstawowym benzyniakiem zapewne pozostanie 1.5 TSI, a w gamie powinny pozostać także diesle, które były popularne w tym modelu. Wybierali je zwłaszcza klienci używający go na dłuższych trasach. W opcji oczywiście pojawi się napęd na cztery koła. Miejmy nadzieję, że Skoda zachowa także wariant kombi, który był jedną z najbardziej praktycznych propozycji na naszym rynku. Nowy Superb zadebiutuje na drogach prawdopodobnie już w 2023 roku.

Render: Kolesa.ru

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *