Renault Kadjar drugiej generacji pojawi się na rynku dopiero w przyszłym roku. O nowym SUV-ie od francuskiej marki wiemy jednak coraz więcej.

Renault Kadjar w pierwszym półroczu 2021 sprzedał się w mniejszym nakładzie niż w analogicznym okresie w zeszłym roku, który przecież dla całej branży był naprawdę trudny. To tylko potwierdzenie dla tezy, wedle której crossover segmentu C od Francuzów pilnie potrzebuje następcy. Auto swoją premierę miało w 2015 roku, a facelifting, który wprowadzono w 2018 roku, zapewnił tylko tymczasowy wzrost wyników sprzedaży.

Aktualnie Renault Kadjar radzi sobie na rynku przeciętnie w stosunku do konkurencji, podczas gdy we wcześniejszych latach był graczem naprawdę mocno liczącym się w segmencie SUV-ów i crossoverów. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują jednak, iż w przyszłym roku będziemy mogli w końcu ujrzeć nowe wcielenie Kadjara.

Renault Kadjar

Według doniesień dochodzących do nas od marki z siedzibą w Boulogne-Billancourt, drugą generację Renault Kadjara ujrzymy mniej więcej w połowie 2022 roku. Do tego czasu nie otrzymamy zapewne żadnych potwierdzonych informacji na temat tego modelu, lecz już teraz pojawiają się pewne pogłoski, które przedstawiają nam obraz nowego wcielenia tego crossovera.

Nikogo nie zdziwi fakt, iż nowy Renault Kadjar zostanie skonstruowany na platformie, z której korzysta ujawniona w tym roku trzecia generacja Nissana Qashqaia. Teraz może rzeczy mniej oczywiste – Kadjar ma posiadać zarówno silniki hybrydowe, jak i czysto spalinowe, a te drugie mają zostać porzucone dopiero w 2024 roku. Jeżeli więc w 2025 lub 2026 roku Renault Kadjar II otrzyma facelifting, zapewne wraz z nim w ofercie pozostaną wyłącznie hybrydy.

Nowy Kadjar ma w gamie Renault pełnić o wiele ważniejszą funkcję niż dotychczas. Istnieją podejrzenia, że odświeżony model ma zastąpić Koleosa, a tym samym Kadjar otrzyma wersję z siedmioma miejscami dla pasażerów oraz wariant coupe, czym z pewnością przyciągnie do siebie większe grono zainteresowanych. Można też w ciemno założyć, iż Kadjar stanie się trochę większy od swoich poprzedników w taki sam sposób, jak uczynił to najnowszy Qashqai.

Istnieje więc naprawdę realna szansa, iż nowe Renault Kadjar wskoczy w gamie Francuzów do wyższego segmentu. Jak jednak będzie to wyglądać w rzeczywistości? Odpowiedź na to pytanie uzyskamy prawdopodobnie nie wcześniej niż w przyszłym roku.

Renault Kadjar

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *