Redaktor | Fotograf

Brak agresywnego silnika V8, będzie nadrabiał stylistyką. Właśnie tak Mercedes-AMG prawdopodobnie zaprojektuje nową odmianę C63.

Niestety, do każdego z nas dotarło już, że nowe C63 zostanie pozbawione silnika V8. Mercedes nie planuje jednak ugrzeczniać stylistyki nowego modelu, a wręcz przeciwnie, raczej podążać szlakiem wytyczonym przez poprzednią generację. Dlatego więc, wiele elementów stylistycznych będzie dość podobne jak w przypadku poprzednika. Nowe C63 coraz częściej pojawia się też na zdjęciach szpiegowskich, a sama Klasa C została już oficjalnie zaprezentowana, dzięki czemu render C63 został przedstawiony przez stronę Kolesa.ru.

Mercedes-AMG C63

Faktycznie, render pokazuje to, jak klasa C prawdopodobnie faktycznie będzie wyglądała. Podobnie jak w pozostałych nowych modelach AMG możemy się spodziewać grilla w stylu panamericana. Zgodnie z wcześniejszymi odmianami C63, także nowa generacja otrzyma poszerzone nadkola, maskę z dodatkowymi przetłoczeniami, felgi o typowym dla AMG wzornictwie oraz opcjonalne hamulce ceramiczne ze złotymi zaciskami. Zmieniony będzie także przedni zderzak, otrzyma większe wloty powietrza i bardziej agresywną stylistykę. Render obejmuje także tył nowego C63, zmiany tam powinny ograniczyć się do innego spoilera, dyfuzora oraz wydechów. Z pewnością doda to jednak sporo agresji i sportowego charakteru.

Mercedes-AMG C63

Wiemy także większość rzeczy o tym co będzie kryło się pod maską. Będzie to układ hybrydowy typu plug-in. Podstawą będzie silnik czterocylindrowy o pojemności 2-litrów. Wraz z dodatkowym układem elektrycznym rozwinie on moc około 550 koni, co będzie znaczącym postępem względem schodzącego z rynku C63s. Trzeba jednak pamiętać, że baterie i cały dodatkowy osprzęt elektryczny swoje ważą, w związku z tym nowa generacja C63 z pewnością będzie nieco cięższa od poprzednika. Debiutu Mercedesa-AMG C63 możemy się spodziewać jeszcze w tym roku, prawdopodobnie pod jego koniec. Ponadto, w gamie znajdzie się także słabsza odmiana AMG o oznaczeniu C53 lub C43. Powinna ona otrzymać jedynie 2-litrowy silnik spalinowy. O większych jednostkach w nowej Klasie C nie mamy co marzyć.

Render: Kolesa.ru

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *