Redaktor | Fotograf

Pomimo problemów AMG z produkcją silników V8, Aston Martin, który korzysta z tych jednostek, zapewnia, że będzie w stanie nadal je oferować. Zapas brytyjskiego producenta jest spory, więc pomimo rosnącej popularności jego aut, każdy chętny będzie mógł kupić Astona.

W ostatnich latach coraz ciężej jest zakupić nowy samochód z jednostką V8. Coraz więcej producentów rezygnuje z oferowania tych jednostek w niektórych swoich modelach. Powód jest prosty. Zwiększone koszty produkcji oraz coraz bardziej zaostrzane normy emisji spalin, powodujące, że bardziej opłaca się oferować hybrydy. Ostatnio Mercedes zapowiedział, że w 2022 roku bardzo ciężko będzie zakupić ich modele z silnikiem V8 przez problemy z dostawami. Chodzi nawet o sportowe AMG, których w ofercie nadal pozostało dość sporo. Jednak nie tylko Mercedes korzysta ze swoich silników.

Aston Martin zapewnia, że nie zamierza rezygnować z silników V8 od AMG

Także Aston Martin używa 4-litrowych V8 od AMG w swoich modelach. Brytyjski producent zapowiedział jednak, że nawet mimo rosnącej popularności, będzie w stanie zaspokoić zapotrzebowanie na te jednostki. Zapewne Aston Martin ma ich bardzo dużo w swoich magazynach, dzięki czemu produkcja modeli nie będzie musiała być przerywana. Wiele modeli Brytyjczyków korzysta jedynie z tych jednostek. Jest to m.in. Vantage czy DBX, a zatem chodzi o bardzo popularne modele. Ich brak z pewnością mocno zaszkodziłby finansom producenta. Tego Brytyjczycy z pewnością woleliby uniknąć.

Aston Martin zapewnia, że nie zamierza rezygnować z silników V8 od AMG

Co ciekawe, w 2022 roku najłatwiej będzie zakupić 4-litrowy silnik AMG właśnie w Astonie Martinie. Brytyjczycy sprzedali już ponad 2500 samochodów wyposażonych w tą jednostkę. Pozostałe zapasy z pewnością pozwolą im na zapewnienie dalszej produkcji. Jest to dla nich niezwykle ważne, ponieważ w ostatnich latach zaprezentowali dużo modeli, w tym taki hit jak DBX. Mercedes powoli odchodzi od silników V8. Braki w 2022 roku z pewnością przyspieszą ten proces. Nowy C63s będzie napędzany 4-cylindrowym 2.0 z dodatkowym silnikiem elektrycznym. Niestety, musimy się nacieszyć dużymi jednostkami AMG, ponieważ niedługo już ich zabraknie.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *