Redaktor | Fotograf

Absolutny hit brytyjskiej marki ma doczekać się aż kilku nowych wersji. Niestety nie mamy się co spodziewać wprowadzenia wersji z silnikiem V12. Pojawi się jednak prawdopodobnie hybryda typu plug-in, a także mocniejsza odmiana V8. Wszystko w celu zwiększenia sprzedaży SUVa Astona Martina, czyli modelu DBX.

Choć DBX pojawił się na rynku względnie nie dawno, już teraz można powiedzieć, że stanowi najważniejszy element w strategii marki. Stanowi on już bowiem ponad 50% ogólnej sprzedaży Astona Martina. Nie ma się więc co dziwić, że producent planuje pójść za ciosem. Najłatwiejszym sposobem na jeszcze większą sprzedaż modelu jest wprowadzenie kolejnych jego wersji. Wszystko wskazuje na to, że Aston Martin faktycznie zrobi to już w niedalekiej przyszłości. Docelowo w gamie modelu ma się znaleźć aż 6 różnych odmian.

Aston Martin może zaprezentować aż 6 wersji modelu DBX do 2024 roku

Początkowo pojawi się jednak podstawowa wersja. Otrzyma ona 3-litrowy silnik wspomagany miękką hybrydą. Będzie ona słabsza niż wersja z V8, ale również tańsza i oszczędniejsza. Na rynek trafi ona jeszcze w tym roku. Kolejna odmiana będzie jednak znacznie ciekawsza. Nastawiona na osiągi i prowadzenie, ma jeszcze lepiej oddać charakter marki Aston Martin. Powinna ona trafić na rynek w 2022 roku. Będzie jednak nadal napędzana jedynie jednostką spalinową V8 od AMG. Rok później z kolei, ma się pojawić odmiana hybrydowa typu plug-in. Silnik elektryczny będzie połączony z jednostką V8, co powinno zapewnić świetne osiągi i ograniczone spalanie.

Aston Martin może zaprezentować aż 6 wersji modelu DBX do 2024 roku

Prawdopodobnie to byłoby na tyle z wersji silnikowych. Ponadto, do gamy ma dołączyć też kolejna odmiana nadwoziowa. Biorąc pod uwagę dzisiejsze trendy, zapewne będzie to coupe. Nie ma się go co spodziewać przed 2023 rokiem. Trzeba jednak przyznać, że świetnie wpisywałby się on w charakter marki i obecną modę. Wszystkie te odmiany oznaczają, że w gamie modelu DBX będziemy mogli wybrać spośród 5 lub 6 wersji. To wszystko ma sprawić, że DBX wciąż będzie najważniejszym modelem marki. Aston Martin z pewnością chciałby, aby jego sprzedaż była jeszcze wyższa.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *