Redaktor | Fotograf

Auto o jednej z najdłuższych nazw na rynku już niedługo będzie miało swoją premierę. Chodzi oczywiście o model Mercedesa-AMG GT 4-Door E-Performance. Hybrydowa limuzyna coupe będzie najmocniejszą w gamie. Rozwinie moc ponad 800 koni, a jej oficjalny debiut już pierwszego września.

Mercedes od dawna zapowiadał stworzenie odmiany hybrydowej swojej limuzyny coupe. Takiego modelu brakowało w gamie, zwłaszcza, że konkurencja w postaci Porsche Panamery miała wersję hybrydową, która rozwijała niemal 50 koni więcej od najmocniejszego 4Doora. Odpowiedź Mercedesa, choć po pewnym czasie, ma być bardzo konkretna. Topowa wersja AMG GT 4Door ma rozwijać ponad 800 koni mechanicznych, co pozwoli jej na zostanie niekwestionowanym królem swojej klasy. Jak będzie wyglądał GT 4-Door E-Performance?

Już w marcu Mercedes potwierdził pracę nad taką wersją. Niedługo potem została zauważona m.in. na torze Nurburgring. Ma ona nosić nazwę 73e E Performance. Końcówka e zdradza, że mamy do czynienia z modelem hybrydowym. Wraz z oznaczeniem 73, ma to oznaczać świetne osiągi. Pod maską ma znajdować się 4-litrowa jednostka V8 AMG o mocy ponad 600 koni. Z tyłu zostanie zamontowany dodatkowy silnik elektryczny. Całość ma rozwijać moc 816 koni mechanicznych i aż 1000 niutonometrów. Wraz z napędem na 4 koła ma to zapewnić świetne osiągi.

Teaser Mercedesa-AMG GT 4-Door E-Performance

Do setki, AMG GT 4Door 73e ma przyspieszyć w zaledwie 3 sekundy. Jest to dużo lepiej niż konkurencja, więc to inni będą musieli tym razem gonić Mercedesa. Co ciekawe, przynajmniej na teaserze, nie widać, żeby auto szczególnie wyróżniało się na tle innych odmian 4Doora. W związku z tym będziemy mieli do czynienia z dość niepozorną najmocniejszą wersją. Ciekawe również, czy pobije ona rekord Nurburgringu w swojej klasie, póki co należący do dużo słabszej odmiany 63s. Oficjalny debiut modelu ma odbyć się już 1 września w Monachium. Poza AMG GT 4Door E Performance Mercedes zaprezentuje tam jeszcze kilka ciekawych samochodów. Wszystkiego dowiemy się już niedługo.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *