Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Pojawienie się nowego Subaru BRZ STI mogłoby znacząco zwiększyć zainteresowanie tym autem również w Europie i przypomnieć nam o marce z Japonii

Niedawno mogliśmy zobaczyć nowe Subaru BRZ, które wprowadziło kilka sporych zmian względem poprzedniej generacji. Wielu fanów się ucieszyło, bo pod maską zawitał większy silnik o pojemności 2.4 litra i mocy 230 KM oraz 250 Nm, ale spore grono było niezadowolone, bo wizualnie auto za bardzo ich zdaniem przypominało poprzednią generację. Tak czy inaczej, nowa odmiana ma sporą szansę na odniesienie sukcesu porównywalnego ze swoim poprzednikiem. Jednak w przypadku modelu BRZ, nigdy nie zobaczyliśmy pełnoprawnej wersji STI, która mogłaby naprawdę namieszać na rynku, bo patrząc na przykład modelu WRX, topowa odmiana sportowa oferuje naprawdę duże emocje za kierownicą.

Subaru BRZ STI 2022

Co prawda kiedyś, a konkretnie w 2018 roku, mogliśmy zobaczyć Subaru BRZ tS. Zmiany nie były większe i obejmowały głównie nowy spoiler, felgi, kilka dodatków wizualnych, ale ogólnie większych zmian w mechanice pojazdu nie wprowadzono. Teraz jednak jest bardzo możliwe, że to się zmieni, a wraz z nową generacją zobaczymy prawdziwe Subaru BRZ STI. Skąd te domysły? Otóż okazuje się, że japoński producent na torze Fuji Speedway testował tajemniczy pojazd, który bazował na BRZ. Pytanie tylko co to było i dlaczego przykuło naszą uwagę? Żeby to dobrze wyjaśnić musielibyśmy przywołać do tablicy jednego SUV’a, konkretnie model Ascent.

To właśnie w tym SUV’ie znajduje się silnik 2.4 Turbo, który generuje 260 KM oraz 370 Nm. Takie wartości są sporym przyrostem względem podstawowego wariantu i pozwalają na sporą poprawę osiągów w BRZ. Mówi się, że czas sprintu do setki zbliżyłby się do 5 sekund, a prędkość maksymalna zostałaby ograniczona do 250 km/h. Plotki o STI pojawiają się od dłuższego czasu i nawet przy okazji premiery bazowego BRZ sporo się o tym mówiło. Teraz, gdy kilka tygodni po premierze na torze zawitała zakamuflowana wersja, mamy prawo sądzić, że Subaru faktycznie testuje topowy wariant swojego samochodu. Kiedy zadebiutuje? Tutaj ciężko zgadywać, ale jeśli faktycznie jest to Subaru BRZ STI, to początek 2022 roku jest jak najbardziej realny.

Foto. @taku_saf1 via Twitter

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *