Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Choć do tej pory wariant GT R był uznawany za najbardziej pożądany spośród wszystkich odmian Mercedes-AMG GT, tak od 2022 roku może się to zmienić

Na początku chcielibyśmy wszystkich uspokoić – Mercedes-AMG GT nie znika. Mówimy tutaj tylko o wersji GT R, która do tej pory była uznawana za najpotężniejszy wariant w gamie. Jednak jakiś czas temu Mercedes pokazał topową wersję Black Series, która przejęła pałeczkę po AMG GT R Pro. Teraz okazuje się, że wersja GT R przestanie być produkowana od 2022 roku, a w zasadzie zamówienia na to auto można składać do 29 grudnia 2020 roku. Nowe zamówienia nie będą przepisywane na 2022 roku modelowy i to właśnie w 2021 ma się zakończyć produkcja tej wersji. Skąd takie informacje? Tutaj z pomocą przychodzi kanał Allcarnews, który dotarł do dokumentacji producenta.

Foto. Allcarnews 

Konkretnie chodzi o e-mail wysłany do dealerów Mercedesa, w którym napisano, że GT R zostanie wycofany ze sprzedaży po 2021 roku i należy zakończyć przyjmowanie zamówień na to auto 29 grudnia. Co to oznacza dla potencjalnych klientów? Przede wszystkim to, że zostało im 7 dni na złożenie zamówienia na nowy model GT R. Później z topowych wersji zostanie tylko Black Series, ale należy pamiętać, że przecież w gamie mamy jeszcze inne warianty, jak GT i GT C. Jeśli chodzi o GT R, to jego cena w Polsce za wersję Coupe zaczynała się od 834 000 zł, czyli dosyć dużo. Natomiast GT Black Series to już wydatek minimum 1 754 300 zł, czyli ponad dwa razy tyle, ale jednak to kultowa seria BS.

Mercedes-AMG GT R Black Series

Warto też zaznaczyć, że na początku produkcji, AMG GT miał 462 KM, natomiast teraz jego 4-litrowy silnik generuje aż 530 KM. To więcej niż w oferowanej wcześniej wersji GT S. Następny w kolejce GT C oferuje 557 KM, a topowy Black Series to już poziom 730 KM. Pojawiały się pytania czy zobaczymy jakiś nowy wariant, który pojawi się w ramach uzupełnienia gamy. Jednak nic na to nie wskazuje. Jakiś czas temu mówiło się o wersji hybrydowej, ale na szczęście nie zanosi się na to, aby do 2022 roku AMG zdecydowało się na wprowadzenie takiej wersji AMG GT. Musimy pamiętać, że na horyzoncie jest nowy SL, który choć będzie niżej w gamie od GT, to jednak również prezentuje bardzo wysoki poziom. Tutaj premiery możemy spodziewać się nawet w przyszłym roku, jako 2022 rok modelowy.

Mercedes-AMG GT R

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *