George Russell

Dave Robson uważa, że George Russell po swoim wyścigu w barwach Mercedesa znalazł kilka rozwiązań, które mogłyby pomóc ekipie w 2021 roku.

Russell kilka tygodni temu dostał propozycję od Srebrnych Strzał, aby zająć miejsce chorego na COVID-19 Lewisa Hamitona w drugim wyścigu w Bahrajnie. Zwycięstwo Russellowi przemknęło koło nosa ze względu na błąd Mercedesa podczas wizyty w boksie i założenia George’owi opon Bottasa oraz przez flaka w późniejszej fazie zawodów. Etatowy kierowca Williamsa zakończył wyścig na dopiero dziewiątej pozycji. Podczas finałowego weekendu sezonu 2020, Lewis Hamilton był już zdrowy i zawodnik z numerem 63 już nie zasiadł w W11 tylko w swoim FW43.

Anglik po jednym występie w ekipie, która zdominowała dotychczas erę hybrydową, ma już pomysły na poprawę maszyny zespołu Williamsa. Jedną z nich ma być system startu. Większość fanów przed wyścigiem na torze Sakhir była niemalże pewna, że Russell może stracić kilka pozycji na początku wyścigu, ponieważ jego ruszanie z pól w zespole Williamsa zawsze było przeciętne. George wykonał jednak fenomenalny start i już w zakręcie numer jeden zabrał pozycję lidera Valtteriemu Bottasowi. Podobno Dave Robson, czyli kierownik działu „Osiągi samochodu” dostał już kilka sugestii ze strony Russella, co mogą poprawić i w jaki sposób.

On mi już o tym wspominał. Wykonał bardzo dobry start za kierownicą Mercedesa. U nas głównym problemem jest powtarzalność, czasem start wyjdzie, a innym razem jest z tym problem. Ten element bardziej zależy od maszyny niż od kierowcy. On ma wiele pomysłów na to, żeby to po prostu poprawić, jak zmienić pedał sprzęgła, żeby lepiej reagował podczas startów. Na pewno przyjrzymy się temu podczas zimy. Jestem przekonany, że wiele będziemy mogli się z jego rad nauczyć.

Dave Robson

Williamsowi ciężko będzie podążać za rzeczami, które stosuje ekipa Mercedesa, ponieważ koncept aut jest kompletnie inny. Nie mogą po prostu skopiować czegoś od swojego dostawcy silników, bo może to w ich specyfikacji nie zadziałać.

Fundamenty samochodów bardzo się różnią, więc to nie jest tak, że zrobimy coś w taki sposób, jak Mercedes i to zadziała. Jego rady bardzo dużo wniosły i będziemy rozpatrywać, co jest w stanie nam pomóc.

Dave Robson
George Russell

Foto. materiały prasowe zespołu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *