Autodrom Słomczyn ponownie gościł Mistrzostwa Polski Rallycross w swoich progach. Druga runda cyklu okazała się bardzo udana dla zespołu SKP Rallycross Team. Łukasz Tyszkiewicz i Łukasz Nagraba zrealizowali postawione przed zawodami cele i z optymizmem patrzą w stronę dalszej części sezonu.

Łukasz Tyszkiewicz po udanej inauguracji sezonu 2020 postanowił kontynuować starty w Mistrzostwach Polski Rallycross w barwach SKP Rallycross Team. Rywalizacja na Autodromie Słomczyn rozpoczęła się od małej przygody, ponieważ na początku treningu w czasie jazdy otworzyła się maska. Na szczęście uszkodzenia udało się szybko naprawić i dobrze wejść w rytm zawodów. Okazało się, że rywalizacja w klasie Super National-2000 oraz Super National będzie mocno zacięta i trzeba dać z siebie wszystko, żeby myśleć o wygranej. Jednak po niedzielnych drobnych problemach, szczęście uśmiechnęło się do Łukasza i wygrał finałowy bieg w klasie SN 2000 oraz zajął doskonałe trzecie miejsce w Super National.

Jesteśmy po finałach i mogę powiedzieć, że w końcu szczęście uśmiechnęło się do mnie, choć od rana mieliśmy jakieś przygody. Udało się wygrać finał w klasie Super National-2000. Szkoda, że Robert Dąbrowski miał pecha i nie było mi dane stoczyć zaciętego pojedynku z nim do ostatnich metrów. Z kolei w finał w klasie Super National był bardzo zaciętą rywalizacją pomiędzy wszystkimi zawodnikami. Jazda była prawdziwą przyjemnością, dlatego najniższy stopień podium w tej grupie również bardzo mnie cieszy.

Łukasz Tyszkiewicz
SKP Rallycross Team

Zespół SKP Rallycross Team tworzy również Łukasz Nagraba, który weekend na Autodromie Słomczyn także może zaliczyć do udanych. Początkowe drobne błędy i poszukiwanie odpowiedniego tempa w swoim Oplu Adamie RX przestały mieć znaczenie na finałowym etapie rywalizacji. Walka na takim samym poziomie z innymi konkurentami w klasie Super National 1600 oraz bardzo dobre tempo w klasie Super National są powodem do zadowolenia.

Super było przejechać taki finał, jestem bardzo zadowolony. Utwierdza mnie to w przekonaniu, że nasza praca idzie w dobrym kierunku, że dysponuję odpowiednim tempem, żeby być w ścisłej czołówce klasy Super National 1600 oraz  Super National. W finale stoczyłem fajny pojedynek z Michałem Kuną, za co mu dziękuję. Mój Opel Adam spisał się znakomicie, dlatego z bardzo dobrym nastawieniem patrzę w przyszłość i jestem szczęśliwy z tego, co udało się wywalczyć podczas II rundy MPRC w Słomczynie.

Łukasz Nagraba
SKP Rallycross Team

Foto. materiały prasowe zespołu

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *