Jacek Jurecki i Michał Trela, po dwurocznej przerwie, wrócili na odcinki specjalne Rajdu Śląska, a do tego zrobili to w doskonałym stylu.

Załoga Forda Fiesty Proto dobre tempo narzuciła już podczas odcinka testowego Wyry. Po przejechaniu 2,24 km ich najlepszy wynik uplasował ich na 8 pozycji, tuż za załogami w samochodach R5. Bezpośrednio przed reprezentantami Blachdom Plus Rally Team (różnicą 0,4 sekundy) w tabeli wyników, widnieli Jari Huttunen i Mikko Lukka (Hyundai i20 R5). Piątkowy „shakedown” był jednak tylko rozgrzewką przed intensywnym harmonogramem drugiej rundy Mistrzostw Polski. Sobotę duet Jurecki/Trela rozpoczął jeszcze mocniejszym akcentem, plasując się na szóstej pozycji w klasyfikacji generalnej i obejmując prowadzenie w Open 4WD.

Podczas drugiego, najdłuższego odcinka specjalnego, główny rywal Jureckiego w klasie – Wojciech Chuchała, odrobił 1,4 sekundy, ale jak się później okazało, była to jedyna z siedmiu prób, jakie w Open 4WD nie padły łupem załogi z Bielska-Białej. Przed pierwszą wizytą w strefie serwisowej na Stadionie Śląskim, wypracowali 15,3 sekundy przewagi i pewnie dążyli do zwycięstwa. W swojej klasie utrzymywali bezpieczną przewagę, nad walczącymi o drugie miejsce Chuchałą i Szeją, ale sami toczyli zacięty pojedynek w „generalce”.

Imponowali równą i czystą jazdą, a przede wszystkim walką z rywali w samochodach R5. Do ostatniego metra bronili szóstej pozycji, a na mecie mogli świętować nie tylko zwycięstwo w klasie, ale także najwyższy osiągnięty wspólnie wynik w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski, spośród startów w samochodach z napędem na cztery koła. Pierwszą połowę sezonu 2020 zamykają awansem aż o 6 pozycji, na trzeci stopień podium Open 4WD.

Z Chorzowa wyjechaliśmy z uśmiechami na twarzy. Myślę, że nie moglibyśmy sobie wymarzyć lepszego powrotu. Wszystko w ten weekend pięknie ze sobą współgrało i poszło zgodnie z założonym planem. Postawiliśmy sobie razem z Michałem, cel żeby pojechać czysto, z dobrym, ale też bezpiecznym tempem. Unikaliśmy przygód, chociaż na wymagających odcinkach Rajdu Śląska i przy zdradliwych asfaltach, o błąd było bardzo łatwo.

Zabieramy bardzo ważne punkty i wracamy do rywalizacji, co było naszym priorytetem. Otrzymaliśmy ogromną szansę od naszych partnerów, żeby móc pojechać przed swoimi kibicami. Naprawdę wielu ludzi mocno na nas liczyło i myślę, że nie zawiedliśmy.

Właśnie tutaj, tak blisko domu, sięgamy po jeden z naszych najlepszych wyników w RSMP. Dziękujemy Blachdom Plus, Albud Okna i Drzwi, Sonax, Radex Bielsko-Biała, 3W Maszyny, Tradepol Group, BTJ Zabudowy Pojazdów, infracomplex, Pokrycia Dachowe Sylwester Pniok i ASC, całemu zespołowi i wszystkim kibicom, bo bez tych wszystkich ludzi nie byłoby tego wyniku. Dziękujemy, że byliście z nami.

Jacek Jurecki
Jurecki/Trela

Foto. Jakub Rozmus/Rozmus Photography

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *