Niespełna miesiąc temu wystartował sezon Mistrzostw Polski Rallycross na Autodromie Słomczyn. Inauguracja walki o czołowe lokaty w wykonaniu Łukasza Tyszkiewicza i Łukasza Nagraby zakończyła się sukcesem! Już w najbliższy weekend (12-13 września) zawodnicy z mistrzostw Polski znowu spotkają się w Słomczynie, a wśród nich jest zespół SKP Rallycross Team.

Łukasz Tyszkiewicz w tym sezonie kontynuuje starty w klasie Super National 2000 znanym i lubianym przez kibiców Oplem Astrą OPC. Pierwsza runda sezonu Rallycross dla Łukasza była udana, choć drobna awaria w jednym z półfinałów pokrzyżowała delikatnie plany na jeszcze lepszy wynik. Ostatecznie Tyszkiewicz wyjechał ze Słomczyna z pucharem za trzecie miejsce. Na szczęście już w najbliższy weekend jest okazja do poprawienia rezultatów i walki o zwycięstwo w swojej klasie. 

Łukasz Tyszkiewicz: “Cieszę się, że wróciliśmy do rywalizacji w sezonie 2020. Podczas pierwszej rundy Mistrzostw Polski Rallycross na Autodromie Słomczyn plan był bardzo prosty, osiągnąć maksimum naszych aktualnych możliwości i cieszyć się każdym okrążeniem toru. Miało to dla mnie szczególne znaczenie, ponieważ zakładałem tylko jeden start w tym roku. Na szczęście udało się zmobilizować czas i środki finansowe, dlatego z uśmiechem mogę powiedzieć, że widzimy się ponownie już w najbliższy weekend 12-13 września na Autodromie Słomczyn! Chcę dać z siebie wszystko i spróbuję poprawić rezultaty z pierwszej rundy” – mówi zadowolony Łukasz.

Rallycross

Zespół SKP Rallycross Team składa się z dwóch kierowców. Drugim reprezentantem jest  Łukasz Nagraba, który w sezonie 2020 nadal pracuje nad rozwojem swojego samochodu. Opel Adam, bo o nim mowa, to wyjątkowa konstrukcja, która została fabrycznie zbudowana do rajdów płaskich, a następnie przekształcona w rallycrossówkę. Na ten rok zespół mechaników Łukasza Nagraby przygotował kilka nowości, które przetestowano podczas pierwszej rundy. Prace rozwojowe poszły w dobrą stronę, ponieważ w klasie Super National 1600 Nagraba wywalczył trzecie miejsce.

Łukasz Nagraba: “Pierwsza runda była dla mnie czasem testowania nowych rozwiązań i adaptacji do innego prowadzenia się naszego Opla Adama. Teraz już wiem, czego oczekiwać, dlatego moim celem na drugą rundę Mistrzostw Polski Rallycross na Autodromie Słomczyn jest poprawa wyników. Chcę uniknąć przygód i cieszyć się jazdą, bo to jest najważniejsze.”

Rallycross

Foto. materiały prasowe zespołu

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *