Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Nowa Octavia otrzyma między innymi silnik zasilany CNG o mocy 130 KM oraz 200-konną benzynę z napędem na cztery koła i manualną skrzynią biegów. Pierwszy wariant RS będzie w salonach już na początku czerwca

Nowa Octavia miało swoją premierę już jakiś czas temu i znamy nawet cennik samochodu na rynek polski. Jednak wciąż nie zaprezentowano wersji RS, która będzie topowym wariantem, a także kilku dodatkowych silników do odmian podstawowych. Na Twitterze @SkodaNEWS pojawił się wpis, który zawiera zdjęcie prezentujące wszystkie dostępne silniki dla modelu Octavia. Rozpiska jest o tyle ciekawa, że zawiera nawet datę spodziewanego wprowadzenia do salonów. W momencie, gdy wiedzieliśmy tak naprawdę tylko o premierze wersji RS to Skoda planuje wprowadzenie między innymi jednostki zasilanej CNG oraz kolejne hybrydy. Co ciekawe pojawi się również napęd 4×4 dla tego modelu.

Benzynowy wariant RS otrzyma silnik 2.0 TSI o mocy 245 KM, który można połączyć z 7-biegową skrzynią DSG lub 6-biegowym manualem i niestety tylko z napędem na przód. Ten samochód ma trafić do sprzedaży pod koniec sierpnia podobnie jak wariant z silnikiem Diesla. Jednostka 2.0 TDI będzie legitymować się mocą 200 KM i tutaj również na próżno można szukać napędu na wszystkie cztery koła z modelu Superb Sportline. Ciekawie robi się przy wersji RS w hybrydzie, bo ta będzie miała silnik 1.4 TSI generujący 150 KM i układ elektryczny, co łącznie da 245 KM. Jednak będzie to pierwszy RS dostępny w salonach, bo trafi do nich już na początku czerwca.

Pod koniec sierpnia do sprzedaży trafi również silnik benzynowy 2.0 TSI o mocy 200 KM z napędem na cztery koła oraz 7-biegową skrzynią. Oprócz tego w ofercie zawita wersja zasilana paliwem CNG o mocy 130 KM. Jest to dokładnie taka sama jednostka jak w przypadku nowego Seata Leona, który na pełnym zbiorniku gazu jest w stanie przejechać 440 kilometrów. Nieco wcześniej, bo w czerwcu, pojawi się wersja hybrydowa z silnikiem 1.4 o mocy 150 KM (taka sama jak w przypadku wariantu RS), ale o łącznej mocy 205 KM, która będzie połączona ze skrzynią manualną. Do oferty trafi jeszcze silnik 1.0 o mocy 110 KM i jest on najsłabszą jednostką z prezentowanej listy.

Oficjalna premiera wersji RS odbędzie się na targach w Genewie już na początku marca. Wygląd samochodu został zaprezentowany na szkicach projektowych i to jedyna informacja od Skody w tej sprawie. Wszystko pozostaje tajemnicą w oficjalnych kanałach producenta. Jednak patrząc na informacje, które wyciekły możemy spodziewać się udanej generacji modelu Octavia, bo prezentowana gama jednostek wygląda imponująco. Pokrywa się ona po części z nowym Golfem oraz Seatem Leonem, ale w tych modelach koncern VAG również nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

Foto. Twitter oraz materiały prasowe

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *